“Biri girdiğin, diğeri çıktığın gündür”

Putin’e yakın olduğu için yaptırım listesinde olan Rus oligark Roman Abramoviç’e ait Solaris yatı Karadağ’dan Bodrum’a, Eclipse ise Rodos’tan Marmaris’e gelerek demirledi.Yatlarını el konmaması...

Putin’e yakın olduğu için yaptırım listesinde olan Rus oligark Roman Abramoviç’e ait Solaris yatı Karadağ’dan Bodrum’a, Eclipse ise Rodos’tan Marmaris’e gelerek demirledi.

Yatlarını el konmaması için yaptırımları uygulamayan Türkiye’ye kaçıran Chelsea’nin sahibi Abromoviç de bir süre Türkiye’de yaşayacak.

Gazeteler şimdiden ona spor kulüpleri satmaya başladı. Ukrayna’da her gün sivilleri öldüren Rus devletinin palazlandırdığı oligarkın yatırımlarını Türkiye’ye kaydıracağıyla ilgili ağızdan sular akan haberler çıkıyor.

Abramoviç’e ait bu süper yatlardan 139 metrelik Solaris dünyanın en büyük 15’inci yatı. 162.5 metrelik Eclipse ise en büyük yatlar listesinde üçüncü sırada.

Süper yatlar listesinin ilk 20 sırasındaki yatların sahipleri arasında dünyanın büyük şirketlerinin patronlarına, ünlü Batılı kapitalistlerin adlarına rastlanmıyor.

Listenin ilk 10 sırasında Arap şeyhleri ve Rus oligarkların yatları sıralanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasette öfke baldan tatlı mıdır? 29 Haziran 2022 | 92 Okunma 150 yıldır oradalar ve orada kalacaklar… 26 Haziran 2022 | 811 Okunma Ankara nasıl Alabama oldu? 20 Haziran 2022 | 84 Okunma Ya sınavda sorular çalışmadığınız yerden çıkarsa? 15 Haziran 2022 | 95 Okunma Hangi Osman’ın itibarı iade edilsin? 13 Haziran 2022 | 235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar