Bir zatla ilgili verilen karar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayeti dosyasının gönderildiği Suudi Arabistan’a gitmeden önce katıldığı son iftarda Gezi Olayları davasındaki karar üzerine konuştu ve şöyle...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayeti dosyasının gönderildiği Suudi Arabistan’a gitmeden önce katıldığı son iftarda Gezi Olayları davasındaki karar üzerine konuştu ve şöyle dedi:

“En son malum, bir zat ile ilgili verilen karar bazı çevreleri çok rahatsız etti. Kimdi bu adam? Bu adam Türkiye'nin Soros'uydu ve bu adam Gezi olaylarının perde arkası koordinatörüydü. Yargımız onunla ilgili nihai kararını verdi ve bu karar da belli çevreleri, ciddi manada rahatsız etti. Kusura bakmasınlar, bu ülkede hukuk var, bu ülkede yargı var ve bu yargı da kendi inandıklarını, bildiklerini hakkın egemen olması için bu kararı verdiler, vereceklerdir.”

Peki neden Cumhurbaşkanı, “Gezi Olayları davasında verilen karar” yerine, “bir zatla ilgili verilen karar”, “onunla ilgili verilen karar” dedi?

Halbuki günlerdir aralarında Meral Akşener’in olduğu muhalefet karara Gezi’yi savunarak tepki gösteriyor?

Yoksa bu davada o meşhur tweetteki gibi söylersek mesele sadece Gezi değil miydi?

Hatta bu davada mesele aslında hiçbir zaman Gezi olmadı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne olursan ol yine gel derken… 17 Mayıs 2022 | 65 Okunma Arşivini ilk kim karıştırmıştı? 14 Mayıs 2022 | 25 Okunma Suriyeli mülteciler yok iken… 11 Mayıs 2022 | 763 Okunma Samiri’nin altın buzağısı neden cazipti? 07 Mayıs 2022 | 380 Okunma Milli mutabakatla müebbetine.. 05 Mayıs 2022 | 289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar