Bir seçim uğruna Ya Rab...

Önceki güm Karar’da Hakan Albayrak’ın “CHP’ye yönelen küskünlere dair” yazısında pek çok haklı tespit vardı. Geçmişin hasarları, güvensizlikler, gelecekle ilgili endişeler...

Ama yazıda bir şey ısrarla ıskalanmıştı.

Yarın neden bir kere daha seçime gittiğimiz...

Halbuki 31 Mart seçimlerini az fakla da olsa kazanmış bir belediye başkanının elinden mazbatasının YSK başkanının bile katılmadığı tutarsız, ikna edici olmayan gerekçelerle alınmış olması gerçeğini, CHP’nin kötü sicilini hatırlatarak değiştiremezsiniz.

Ama 6 Mayıs 2019 sonrası yaşananlar gösterdi ki,Türkiye’de muhafazakar kesimde siyasi meşruiyethassasiyeti, düşmanın eline fırsat geçmesi korkusu karşısında hükümsüz.

Benzerleri AK Parti’ye yapılırken çıkan sesler ve itirazların çoğu da haksızlığa karşı, demokrat, meşruiyetçi karşı çıkışlar değilmiş, bizimkilere karşı yapılmış haksızlığa karşı çıkışlarmış.  

Bir belediyedeki iktidarı bile kaybetme endişesi, haksızlık yapma, hakka girme gibi endişeleri bastırabiliyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen de evet diyor musun Vladimir kardeşi 20 Ocak 2020 | 79 Okunma O depremin öncü sarsıntıları... 18 Ocak 2020 | 982 Okunma “Kahrolsun Salı günleri!” 15 Ocak 2020 | 552 Okunma Trajik bir fars hikayesi... 13 Ocak 2020 | 945 Okunma ‘Çökmekte olan’ Batı’dan bir ahlaki tart 11 Ocak 2020 | 582 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar