Zübeyde Hanım'ı tiyatronuza alet etmeseydiniz!

Türkgün Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek'in bugünkü (28.09.2022)''Zübeyde Hanım'ı tiyatronuza alet etmeseydiniz!'' başlıklı yazısı.

Meral Akşener’in günümüz “Hisseli Harikalar Kumpanyası” isimli çadır tiyatrosu her gün bir ilde-ilçede devam ediyor. Tiyatrolarında o kadar çelişki, o kadar inkâr, o kadar yalan, o kadar ikiyüzlülük, o kadar pespayelik sahneleniyor ki, hızına yetişemiyoruz. Tiyatrosunun gereğini ve senaryosunu yerine getiriyor. Siyahı beyaz, beyazı siyah göstermek, olduğu gibi görünmemek, göründüğü gibi olmamak tiyatrosunda bu sefer Mersin’de Atatürk üzerinden bir oyun oynadı.

Mersin’deki konuşmasında bağıra bağıra tribünlere şöyle oynadı:

“İzmit'in Gündoğdu köyünden çıkmış bir ailenin kızıyım. Atatürk'ün anasının adını taşıyan Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Derneği'nin uzun yıllar başkanlığını yaptım, yöneticiliğini yaptım. Atatürk'ün o mübarek anasının g*n*l*vde çalıştığını söyleyen bir şerefsize gereğini yapamadım. Özür diliyorum. Sarayda ağırlandı o şerefsiz, sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım özür dilerim, özür.” 

Bu konuşması içinde bile izaha muhtaç 3-4 konu vardır.

 Kendisi geçtiğimiz yıllarda “Babamın ailesi Yunanistan’a Diyarbakır’dan gitme“  bilgisini vermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abdullah Gül aşkını şapşallar görmüyor! 02 Aralık 2022 | 255 Okunma “HEPİNİZ HAKLISINIZ” YİYİN BİRBİRİNİZİ! 01 Aralık 2022 | 201 Okunma Aklamacılar, YPG üniformasını da yorumlayın! 30 Kasım 2022 | 87 Okunma HDP paçasından, CHP kulağından tuttu 29 Kasım 2022 | 216 Okunma İnsan hayvandan, hayvan insandan korunmalı! 28 Kasım 2022 | 93 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar