Yaşasın Ülkü Ocakları

“Yaşasın Ülkü Ocakları” demek, kıyamete kadar yaşatılacak Türk milletine imanlı, ahlaklı, vizyon sahibi Türk gençleri yetiştirmek demektir.

           MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli yıllar önce Ülkü Ocaklarının bir programında Ülkü Ocakları mensubu gençlere bu sözlerle yol göstermiş, vizyon olarak bu çizgiyi işaret etmişti. Ülkü Ocaklarına verdiği önemi de bu konuşması içinde çok net göstermişti. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış herkes çok iyi bilir ki, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Yaşasın Ülkü Ocakları” inancını maddi ve manevi her boyutuyla göstermiş ve Ülkü Ocaklarının eksiklik yaşayabileceği bir tane olaya fırsat vermemiştir. Çünkü kendisi de 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi’nde öğrenci iken Ülkü Ocağı kurucusu ve yöneticisi olmuş bir liderdir.

          MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği kutsal bir ocaktır.” sözü işte bu yüzden anlamlı, işte bu yüzden sahiplenmenin özverili iradesidir.

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, 2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılışında “İddiayla ve inançla söylemek isterim ki; Ülkü Ocaklarından haydut çıkmaz, hain çıkmaz, haysiyetsiz çıkmaz, habis, harabi, hantal ve haşarı emeller çıkmaz, çıkmamış, çıkmayacaktır. Ülkü Ocaklarından çıksa çıksa dava adamı çıkar, imanlı nesiller çıkar, şehitler çıkar, vatan için canını seve seve vermeye hazır kahramanlar çıkar, cesur yürekler, akılla bezenmiş gönüller çıkar.” şeklindeki sözleriyle Ülkü Ocaklarının misyonunu işaretlemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selde, depremde karda hep rezillik... 27 Ocak 2022 | 1.191 Okunma İBB'de asıl işin nedir İP'li Ahmet Çelik? 26 Ocak 2022 | 2.574 Okunma Bize olursa suç başkasına olursa suç değil! 25 Ocak 2022 | 1.462 Okunma PKK açılımcısı sahte demokrat amca! 24 Ocak 2022 | 815 Okunma Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 874 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar