Yaşasın Ülkü Ocakları

“Yaşasın Ülkü Ocakları” demek, kıyamete kadar yaşatılacak Türk milletine imanlı, ahlaklı, vizyon sahibi Türk gençleri yetiştirmek demektir.

           MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli yıllar önce Ülkü Ocaklarının bir programında Ülkü Ocakları mensubu gençlere bu sözlerle yol göstermiş, vizyon olarak bu çizgiyi işaret etmişti. Ülkü Ocaklarına verdiği önemi de bu konuşması içinde çok net göstermişti. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış herkes çok iyi bilir ki, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Yaşasın Ülkü Ocakları” inancını maddi ve manevi her boyutuyla göstermiş ve Ülkü Ocaklarının eksiklik yaşayabileceği bir tane olaya fırsat vermemiştir. Çünkü kendisi de 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi’nde öğrenci iken Ülkü Ocağı kurucusu ve yöneticisi olmuş bir liderdir.

          MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği kutsal bir ocaktır.” sözü işte bu yüzden anlamlı, işte bu yüzden sahiplenmenin özverili iradesidir.

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, 2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılışında “İddiayla ve inançla söylemek isterim ki; Ülkü Ocaklarından haydut çıkmaz, hain çıkmaz, haysiyetsiz çıkmaz, habis, harabi, hantal ve haşarı emeller çıkmaz, çıkmamış, çıkmayacaktır. Ülkü Ocaklarından çıksa çıksa dava adamı çıkar, imanlı nesiller çıkar, şehitler çıkar, vatan için canını seve seve vermeye hazır kahramanlar çıkar, cesur yürekler, akılla bezenmiş gönüller çıkar.” şeklindeki sözleriyle Ülkü Ocaklarının misyonunu işaretlemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Azgın, pişkin, yüzsüz muhalefet dizginlenmelidir! 23 Ocak 2021 | 1.338 Okunma Serok Ahmet, terör örgütlerine yakın olan sensin! 22 Ocak 2021 | 1.375 Okunma Devrimcilerin kraliçesi Ayşenur Arslan'ın bunak fıkrası 21 Ocak 2021 | 1.397 Okunma Ruh sağlığı yerinde olmayan muhalefet ve medyası 20 Ocak 2021 | 434 Okunma Senin kafandaki ne silahı? ABD, FETÖ, PKK? 19 Ocak 2021 | 1.067 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar