Yargıda yol açan ve fezleke gücü veren kim?

Eski Yarbay Mehmet Alkan… Türkiye onu, kardeşi Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan şehit olduğunda, Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde hükümete yönelik yaptığı konuşma ile tanımıştı. Üzerinde resmi üniforma olduğu hâlde kardeşini kaybetmenin acısıyla...

          Eski Yarbay Mehmet Alkan… Türkiye onu, kardeşi Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan şehit olduğunda, Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde hükümete yönelik yaptığı konuşma ile tanımıştı. Üzerinde resmi üniforma olduğu hâlde kardeşini kaybetmenin acısıyla “Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” diye feryat ettiğini sanıyorduk. Bu konuşmasından sonra iktidarın ve iktidar medyasının büyük tepkisini çekmişti. Şehit hassasiyeti olan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, o günlerde ona sahip çıkan konuşmalar yapmış, bizlerde Ortadoğu gazetesindeki köşe yazılarımızda ona destek çıkmıştık. Niyeti, ilişkileri, ahlaki düzeyi, psikolojik hâli sonradan ortaya çıktı.

          Kahpe gün geldi ve 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. 15 Temmuz sonrası devlet hücrelerinden FETÖ’cüleri temizleme mücadelesi hızlanınca gizli bir tanığın “Tenis ve yüzme arkadaşımdı. (…) AKP’ye düşmanlığından, HDP’ye oy verdiğini ima ettiğinden, Fetullahçılarla ilgili kötü düşüncelerimi ifade ettiğimde onları hararetle savunmasından cemaatçi olduğunu biliyorum.” ifadesiyle Mehmet Alkan, Türk ordusundan FETÖ’cü suçlamasıyla atıldı. Kendisi de bu durumu “Hayatımın hiçbir döneminde FETÖ ile irtibatım olmamıştır, selam dahi vermedim ama yıllardır bu örgütle beraber olanlar tarafından ‘FETÖ’cü’ diye atıldım.” diye izah etmişti. Daha sonra yargılandığı mahkemede gizli tanık “somut bilgim yok, kanaatimi söyledim” deyince somut delil olmadığı gerekçesiyle beraat etmişti.

          Ama Mehmet Alkan, KHK ile Türk ordusundan ihraç edilince, kendisini yine değişik kurumlardan KHK ile atılan FETÖ’cü ve PKK’lıları savunmaya adadı. 

       

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bak sen, herkesin önünde tartışmak şık olmuyormuş! 27 Ekim 2020 | 1.267 Okunma HD(P)KK vandalizmini göremeyen Necdet Saraç! 26 Ekim 2020 | 2.678 Okunma Necdet Saraç ve terörist Demirtaş 'Sokak'ta buluştu! 24 Ekim 2020 | 1.605 Okunma Kobani ve 15 Temmuz alçaklığı aynı elin oyunudur! 23 Ekim 2020 | 1.187 Okunma Kan lekeli HDP iş birliğiniz örtbas edilemez! 22 Ekim 2020 | 1.268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum