Uyuşturucu baronlarıyla ittifak yapanlara bak sen!

          AK Parti Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu isimli kişinin arabası içinde arkadaşlarıyla kokain kullanmasına dair tartışmalar kaç...

          AK Parti Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu isimli kişinin arabası içinde arkadaşlarıyla kokain kullanmasına dair tartışmalar kaç gündür devam ediyor.

          Elbette iktidar partisi içinde görev yapan birinin bu manzarası daha çok tartışılır ve muhalefet yakaladığı malzemeyi suyunu çıkarana kadar kullanır. Kürşat Ayvatoğlu’nun yaptıkları, AK Parti’nin genelini suçlamak için kullanılmaz ama muhalefet bu konularda gerçekten hakkı, adaleti, hukuku, insanların sağlığını düşünme konusunda samimi olsa bu konu üzerinden yaptığı eleştiriler bir etki yaratır.

          İktidar partisi içinde görev yapan Kürşat Ayvatoğlu’nun şatafatlı hayatı, uyuşturucu kullanması ve arkadaşlarının itirafıyla “uyuşturucu temin etmesi” sorgulanır.

          Ama başta CHP olmak üzere onun ittifak kuyrukları asla samimi değildir. “İktidara vuralım da nasıl olursa olsun” mantığından öteye gitmeyen bir hâlleri vardır. Mesela aynı muhalefetin Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren BELKO şirketinde şef olan R.K.’nın, İstanbul’dan Ankara’ya uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalanması karşısında olayı örtbas etmek, sulandırmak, olduğundan farklı göstermek için ne sihirbazlıklar yaptıklarını unuttuk mu?

          189 gram uyuşturucu maddeyle yakalanan kişinin hem Mansur Yavaş’la, hem Meral Akşener’le pozları vardı. Hem de 19 ayrı suçtan sabıkası olan biriydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HD(P)KK ittifakıyla Türklük davası mı olur? 31 Mart 2021 | 98 Okunma Uyuşturucu baronlarıyla ittifak yapanlara bak sen! 30 Mart 2021 | 631 Okunma Che Guevara dövmesi, devrimci olunca sustunuz! 29 Mart 2021 | 415 Okunma Hormonlu propagandalarda biraz Yavaş! 27 Mart 2021 | 137 Okunma Muhalefet için lebaleb bahane, ikiyüzlülük şahane! 26 Mart 2021 | 694 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar