Türk Devleti kimlere emanet edilmiş?

Sabri Uzun. Eski İstihbarat Daire Başkanı…Türk devleti çok doğru bir karar vererek bu şahsın rütbelerini geçtiğimiz günlerde söktü. Zaten bu isim bu rütbeye, sıfata ne kadar leke...

Sabri Uzun. Eski İstihbarat Daire Başkanı…

Türk devleti çok doğru bir karar vererek bu şahsın rütbelerini geçtiğimiz günlerde söktü. Zaten bu isim bu rütbeye, sıfata ne kadar leke bulaştırdığını son yıllardaki düşüncesiyle çok net gösteriyordu.

Sabri Uzun daha önce de “Cumhurbaşkanına hakaret”, “terör örgütü propagandası yapmak” ve “terör örgütüne yardım…” iddialarıyla tutuklanmış, bir süre cezaevinde kalmıştı. Temelde bir sıkıntı yaşadığı, birileri tarafından kullanıldığı yahut birilerinin gözüne girmeye çalıştığı çok açık ve nettir.

Bir de utanmadan sosyal medya profil sayfasına “Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz...” mesajını yazmış… Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı “Görev Yetki ve Sorumluluklarımız” tanımını şöyle yapıyor:

“Polis, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Anayasa düzenine ve genel güvenliğine dair önleyici ve koruyucu tedbirleri almak, emniyet ve asayişi sağlamak üzere, ülke seviyesinde istihbarat faaliyetlerinde bulunur, bu amaçla bilgi toplar, değerlendirir, yetkili mercilere veya kullanma alanına ulaştırır. Devletin diğer istihbarat kuruluşlarıyla işbirliği yapar.”

Bu görevin sıfatını taşımış Sabri Uzun şimdi ne yapıyor peki?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Etiket elinde bekleyen fırsatçılar 05 Temmuz 2022 | 107 Okunma Fidayda Mansur Yavaş'ın mektupları 04 Temmuz 2022 | 338 Okunma Kandil ve Pensilvanya kokan ikili 01 Temmuz 2022 | 138 Okunma Tarlası çoktan sürülen Türk Ocakları 30 Haziran 2022 | 572 Okunma Türk Ocaklarına ceketi bile girmemeliydi! 29 Haziran 2022 | 670 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar