Terzi Fikri'nin diktiği kanlı kefenler!

          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ziyaretinde burada halka yaptığı konuşmada 1979 yılında Fatsa Belediye Başkanlığı yapan Devrimci Yolcu Terzi Fikri (Fikri Sönmez) hakkında...

          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ziyaretinde burada halka yaptığı konuşmada 1979 yılında Fatsa Belediye Başkanlığı yapan Devrimci Yolcu Terzi Fikri (Fikri Sönmez) hakkında, “Terörün belini kırdık. Bu Ordu, terörün ne menem şey olduğunu gayet iyi bilir. Bu Ordu, Terzi Fikri'yi de iyi bilir. Onların bedelini benim Ordu'm çok ödedi çok. Artık böyle bir şey yok" cümlelerini kurdu. Bu cümlelerde yalan bir şey yok ama nerede devrimci, komünist, solcu artığı varsa hepsi ayağa kalktı. CHP başta olmak üzere 6’lı masanın mensupları ve masa altı ortakları HDP de onlara destek için sıraya girdi. 

          Terzi Fikri’nin oğlu Naci Sönmez’in  “Evet Fatsa Belediye Başkanı Terzi Fikri’nin oğluyum. Kendimi bildim bileli politikanın içindeyim. Bu dönem HDP’ye kan vermeye çalışıyorum” sözleriyle işin rengini ve bu tepki gösterenlerin kimlerle birlikte olduğunu çok net göstermiştir.

          Kan döken terör örgütü PKK’ya hizmet eden, HDP’ye kan verdiğini söyleyen Terzi Fikri’nin oğlu da babasının izinden gidiyor.

          Sol terör örgütü Dev-Yol ile birlikte Fatsa’yı kurtarılmış bölge ilan eden ve halka silah baskısı kuran Terzi Fikri’nin seçimleri kazanması da bu baskıyla olmuştur. Fatsa, dönemin solcuları tarafından “Terzi Fikri’nin Ülkesi” şeklinde anılıyordu. Devrimci solcu-komünistlerin eline geçmiş, kurtarılmış bölge ilan edilen Fatsa’da adeta devlet yoktu. Terzi Fikri ve militanları halk mahkemeleri kuruyor, kendilerine destek vermeyen herkesi bu sözde mahkemelerde yargılayıp cezalandırıyorlardı. 100’ü aşkın ülkücünün şehit edildiği bölgenin adıdır Fatsa… 

          O canların hepsinde de Terzi Fikri ve Dev-Sol militanlarının kanlı eli vardır. Bu şehit edilenler arasında Fatsa Ülkü Ocakları Başkanı Oktay Orbey de vardı. Dev-Sol militanları onu bıçaklayarak ve çarşafla boğarak şehit etmiş ve şehidimizin na’şını çalan militanlar onu yakmaya çalışırken ülküdaşları onun na’şını kurtarmıştı.

          Biri 13, diğeri 14 yaşında olan ana kuzuları Beyhan ve Reyhan kardeşleri de Mübarek Ramazan ayı sahur vaktinde evlerini basarak şehit edenler de yine Terzi Fikri’nin Dev-Sol militanlarıydı. Daha nicelerini bu alçaklar şehit etmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alevi gündemi ve Cemevi ziyareti 12 Ağustos 2022 | 904 Okunma 6+HDP üzeri bir güç: Abdullah Gül! 11 Ağustos 2022 | 360 Okunma Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor! 10 Ağustos 2022 | 181 Okunma Doğru zamanda doğru duruşa kuduranlar! 09 Ağustos 2022 | 173 Okunma Yoldaş Mansur, Ülkücü Kemal ve ideolojik palyaçoluk 08 Ağustos 2022 | 232 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar