Serok Davidoğlu işbaşında!

Çakma Türkmen, nam-ı diğer “Serok Ahmet”…          Başbakanlıktan ve AKP Genel Başkanlığından alındığında Foreign Policy dergisi tarafından “Amerika Ankara’daki...

Çakma Türkmen, nam-ı diğer “Serok Ahmet”

          Başbakanlıktan ve AKP Genel Başkanlığından alındığında Foreign Policy dergisi tarafından “Amerika Ankara’daki adamını kaybetti” sözleriyle yorumlanan Ahmet Davidoğlu yine bir şeyler deneme peşindedir… “Ahmet Davutoğlu ile %99 aynı şeyleri düşünüyoruz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözüyle ‘’Büyük Orta Doğu Projesi’ni, hayata geçireceğiz’’ sözünü birleştirdiğimizde Ahmet Davidoğlu’nun Diyarbakır’da “Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi” çalıştayı yapmasının anlamı daha da berraklaşıyor. CHP ve kuyruklarının alçaklık ve namussuzlukta yarışan medyası “AKP çözüm sürecini tekrar başlatacak” diyerek terörle mücadeledeki kararlılığı gölgelemeye çalışırken, niçin CHP-HD(P)KK ilişkisini görmezden geliyorlar?

          6’lı masanın örtü bezi Ahmet Davidoğlu’nun Diyarbakır’da gerçekleştirdiği sözde “Kürt Çalıştayı” niçin gizlenmeye çalışılıyor?

          Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan, Gültekin Uysal bu sözde “Kürt Çalıştayı” adı verilen etnik fitneye nasıl bakmaktadır?

          AK Parti hükümeti terör örgütü PKK’ya Türkiye içinde, Irak’ta, Suriye’de kan kustururken 6’lı masa yıllardır HD(P)KK’lıları nasıl memnun ederiz derdindedir. Bir de utanmadan hala AK Parti hükümeti üzerinden “Çözüm Süreci” masalı anlatıyorlar. Türk devleti ve hükümeti şu an “En iyi çözüm devlete-millete silah doğrultan PKK’lı teröristleri sarı torbalara doldurmaktır” anlayışıyla terörle mücadele ederken, bunlar “Operasyonları nasıl engelleriz, HDP’lileri nasıl koruruz, terörist Demirtaş’ı ve PKK toplantılarının baş müdavimi Osman Kavala’yı cezaevinden nasıl çıkarırız ve etnik fitneyle ülkedeki bölücü zihniyete nasıl oksijen oluruz?” seferberliği içindedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhafazakâr MHP ve Hüseyin Çelik zekâsı! 06 Temmuz 2022 | 7 Okunma Etiket elinde bekleyen fırsatçılar 05 Temmuz 2022 | 108 Okunma Fidayda Mansur Yavaş'ın mektupları 04 Temmuz 2022 | 338 Okunma Kandil ve Pensilvanya kokan ikili 01 Temmuz 2022 | 138 Okunma Tarlası çoktan sürülen Türk Ocakları 30 Haziran 2022 | 572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar