Serok Ahmet'in kin, nefret, öfke, iftira dolu maceraları

          Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan onu niye kovduğunu, AKP Genel Başkanlığından, Başbakanlıktan niye uzaklaştırdığını Türk milletine bir açıklasa Serok Ahmet tiyatrosu...

          Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan onu niye kovduğunu, AKP Genel Başkanlığından, Başbakanlıktan niye uzaklaştırdığını Türk milletine bir açıklasa Serok Ahmet tiyatrosu aslında tamamen bitecektir. Bunlar tam açıklanmadığı için CHP’nin ihanet projelerine destek olmak için parti kuran yahut parti kurdurulan Serok Ahmet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam almak için boyundan büyük işlere kalkışıyor. Bu intikam konusunda da önünde en büyük engel gördüğü Cumhur ittifakı içinde dimdik duran MHP’ye olan nefretini de her gün gösteriyor.

          Serok Ahmet, tası tarağı toplayıp AKP’den uzaklaştırıldığı günlerde “Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak” demişti. O günlerin korkusuyla bunları demişti ama sonra herhalde yavaş yavaş cesaret hapı yüklemesi yaptılar ki, AK Parti’den ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam için Gelecek isminde kurdurulan partinin başına geçip “vefalı olacağım, aleyhine tek söz söylemeyeceğim” dediği halde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kin, nefret ve öfke saçıyor.

          AKP’den tüm yetkileri, sıfatları alınarak kovulmak nasıl dert olduysa siyasetin daltonları içinde Joe Dalton rolüne soyunmuştur. Biliyorsunuz Joe Dalton Daltonlar içinde en ufak tefek olanıdır ve her kötülüğün fikir babası olan bir tiplemedir. Çizgi filmdeki Joe Dalton intikam için Redkit’in peşinden koşmakta, Türk siyasetindeki Joe Dalton kılıklı Serok Ahmet de intikam almak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın peşinden koşmaktadır.

          Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam almak en büyük hedefi bundan asla şüphe yok. Ama belli ki MHP ve Sayın Devlet Bahçeli’yi bu hedefini gerçekleştirme konusunda en büyük engel olarak görüyor.

          AK Parti ve MHP 15 Temmuz hain darbe girişiminin yarattığı atmosferle birlikte yanyana gelmiş ve o günden bugüne milli birliktelik adına her adım atılmıştır. Terörle mücadeledeki başarı, Karabağ’ın işgalden kurtarılması, Ayasofya’nın ibadete açılması, Akdeniz’deki milli politika, Kıbrıs’ın milli çizgiye getirilmesi, Kerkük’ün sözde Kürdistan’a dahil edilme çabasının engellenmesi, Suriye’deki Türkmenlere ve mazlumlara uzanan el, hep bunlara özet adımlardır.

          Ama Serok Ahmet hep bu birliktelikten rahatsız olmuştur. Serok Ahmet’in psikolojisi “Ben AKP’den kovuldum. Ama MHP ile ittifak kuruldu” saplantısında kalmıştır. MHP düşmanlığını körükleyen ise hep bu saplantılı psikoloji olmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 866 Okunma Heval Meral istersen sen hiç konuşma! 20 Ocak 2022 | 1.327 Okunma Zaten MHP ile bir bağı var mıydı sol medya? 19 Ocak 2022 | 1.215 Okunma Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.208 Okunma ''Soy peygamber soyu ise yarattığı İslam düşmanı CHP ne?'' 17 Ocak 2022 | 1.306 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar