Proje ablanın histeri nöbetleri!

          "Cumhur İttifakı et ve tırnak gibi, ama biz bir projeyiz.” diyen itirafçı ablanın histeri nöbetleri bazen kendini daha çok deşifre ediyor. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, HD(P)KK’nın...

          "Cumhur İttifakı et ve tırnak gibi, ama biz bir projeyiz.” diyen itirafçı ablanın histeri nöbetleri bazen kendini daha çok deşifre ediyor. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, HD(P)KK’nın terör odağı olmasının bedelini yargı önünde ödetme peşinde ama bu duruma karşı HDP’den önce ses Meral Akşener’den geliyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP’nin kapatılma istemiyle hazırlanıp Anayasa Mahkemesine sunulan iddianame usul eksikleri gerekçe gösterilerek Başsavcılığa iade edildi.

          MHP Lideri Devlet Bahçeli de bu duruma karşı “Bahsi ileri sürülen eksikler veya usulü etkileyen açmazlar şühedaya nasıl anlatılacak, milli beka ve milli güvenlik mülahazalarıyla nasıl bağdaşacaktır? Anayasa Mahkemesi hukukun üstünlüğünden mi yanadır, yoksa bölücülüğün mü şakşakçısıdır? Dağda elde edilen başarıların TBMM’de kaybına tahammülümüz asla olamayacaktır.” tepkisini gösterdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, HDP’nin kapatılması konusundaki kararlılığı Meral Akşener’i nasıl incitiyorsa aynen şunları söyledi:

          “Bunu bir kenara koyar isek, bu tür çok üst perdeden ve racon kesen davranış biçimlerinin hukuka, demokrasiye ve insan haklarına, hiçbir şeye, 150 yıllık demokrasi tarihimize, eksik gedik de olsa, demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim. Son hadiselere baktığımız zaman ben kendisinin bir yakın arkadaşının kız kardeşi olarak, kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çünkü yorgun olduğunu anladım. Dolayısıyla evine dönmeye ve biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum”

          MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP’nin kuyruğuna basıyor, ses Heval Meral, Biji Akşener’den geliyor. Şu fıkra yine aklıma geldi:

Adamın biri, sokakta dalgın dalgın yürürken; farkında olmadan, yolun ortasında yatan bir köpeğin “kuyruğuna” basmış!.. Ve tabii, can havliyle havlamış köpek!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk Dünyası Turan yolunda... 16 Nisan 2021 | 243 Okunma Kanal değil kanalizasyon, Halk değil foseptik TV! 15 Nisan 2021 | 653 Okunma "Montrö'yü araç olarak kullandık" itirafı 14 Nisan 2021 | 250 Okunma HD(P)KK ve ortaklarının Doğu Türkistan istismarı! 13 Nisan 2021 | 149 Okunma Karikatür muhalefetin 'millet aç aç' maskesi... 12 Nisan 2021 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar