Pinokyo olmayı ne zaman bırakacaksın Yavuz Bey?

          'Ne yazayım?’ diye düşünürken, Habertürk ekranlarında İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun da olduğu programa denk geldim. Yavuz Bey’in siyasi...

          'Ne yazayım?’ diye düşünürken, Habertürk ekranlarında İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun da olduğu programa denk geldim. Yavuz Bey’in siyasi yalanlarından, CHP-İP-HDP şeytan üçgenini koruma adına algı çalışmalarından yine burnu Pinokyo misali ekranlardan dışarı taşıyordu. Uzadıkça uzuyordu. Bir yerde programın diğer konuğu Prof. Dr. İlyas Topsakal müdahale etti de Yavuz Ağıralioğlu’nun burnunun uzaması bir nebze olsa durdu.

          Habertürk’ü tam açtığım sırada program moderatörü Mehmet Akif Ersoy aynı gün MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Gara operasyonuyla ilgili çok net ve çok sert yaptığı, ihanet ilişkilerini çözen açıklamasını Yavuz Ağıralioğlu’ndan değerlendirmesini istiyordu.

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasında Yavuz Ağıralioğlu’nun partisini ve ortaklarını ilgilendiren bölüm “CHP Genel Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir. CHP, HDP, İP ve diğer marjinal partiler Gara’da Türkiye’nin karşısında pozisyon almış, PKK’nın safına girmişlerdir. Sabun köpüğü nasıl eriyorsa, bu partiler millet vicdanında o nispette erimiştir. Çakma devrimciler, çıkarcı yazarlar, yeteneksiz aydınlar yüzsüzce devleti suçlamışlardır.” şeklindeydi.

          Yavuz Ağıralioğlu yine her zaman yaptığı gibi boyalı ve süslü kelimelerle değerlendirme yapmaya kalktı.

          Yavuz Ağıralioğlu “Devlet Bey nezaket sınırlarını zorlamıştır. Bizi bilir, mücadelemizi bilir. Bizim hayatımızın hiçbir safhasında PKK ile yan yana gelmişliğimiz yoktur. Bizim PKK ile tebessümümüz, fotoğrafımız dahi yoktur. Bizi PKK’lılarla yan yana getirmek adına Devlet Bey’in kalbi ne ara bize karşı bu kadar karardı? Başkasından, Ahmet Türk’ten esirgemediği nezaketi dava arkadaşlarından nasıl esirgiyor? Ahmet Türk’ü içeriden çıkaracak merhameti bizden nasıl esirgiyor?” özetinde bir cevap vermiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zaten MHP ile bir bağı var mıydı sol medya? 19 Ocak 2022 | 1.149 Okunma Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.198 Okunma ''Soy peygamber soyu ise yarattığı İslam düşmanı CHP ne?'' 17 Ocak 2022 | 1.301 Okunma Kolpaçino Ekrem'in çakma Goebbels'i Murat Ongun 14 Ocak 2022 | 424 Okunma Artık "Ülkücü değilim" diyerek "İYİ" yaptın Müsavat abi! 13 Ocak 2022 | 762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar