Mansur Yavaş seni ajans bile kurtaramayacak!

          İP Milletvekili İsmail Ok partisinden istifa ettikten sonra çıktığı CNN Türk’teki programda, Meral Akşener’in Mansur Yavaş’ın Ankara’dan ittifak adayı (CHP-İP-HDP) olarak...

          İP Milletvekili İsmail Ok partisinden istifa ettikten sonra çıktığı CNN Türk’teki programda, Meral Akşener’in Mansur Yavaş’ın Ankara’dan ittifak adayı (CHP-İP-HDP) olarak gösterilmesine karşı olduğunu ve kendileriyle yaptığı toplantılarda bunu anlattığını söylemişti. Yani Mansur Yavaş Meral Akşener’e rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak gösterildi ve kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun burada hakkını yememek lazım hem İP’i, hem HDP’yi Mansur Yavaş’ın adaylığı konusunda ikna etmiştir.

          Mansur Yavaş’la arasının iyi olmadığını zaten kendi partilileri söylüyor. O daha ziyade Yunanistan ortak paydasında ve İBB imkânlarını İP’e daha çok açtığı için Ekrem İmamoğlu’nu tutuyor. Ekrem İmamoğlu gibi HDP-Demirtaş aşığı bir çapsızı Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetmesini ve “Ablam bana ‘Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm’ dedi” şeklindeki cıvık cıvık övgülerini bir gün olsun Mansur Yavaş üzerinde göstermemiştir.

          Ama Mansur Yavaş buna rağmen Meral Akşener’in gözüne girmek için her yolu deniyor. İP’li yöneticilerini belediyede şef, müdür yaptı, İP’li birçok kişiyi belediyeye doldurdu. Meral Akşener’in genel başkan yardımcılarına, kurulmuş başka şirketler üzerinden ihaleler veriyor.

          İP Milletvekili Bedri Yaşar’a 107 milyon liralık ihale verdiği ortaya çıkmış, Bedri Yaşar da bunu “Çocuklarım ihaleyi almış, haberim yoktu, sonradan öğrendim“ şeklinde hem kabul etmiş, hem de kendini olaydan sıyırmaya çalışmıştı. Mansur Yavaş sana 107 milyon liralık ihale verecek ve senin haberin olmayacak… Vay anam vay…

          Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesini CHP ve İP’li yetkililere, yöneticilere, milletvekillerine adeta peşkeş çekiyor.

          Ama yine de Meral Akşener ona karşı soğuk ve mesafeli davranıyor. Ama tam nedenini biz bilmiyoruz. Taraflar açıklarsa aydınlanacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.128 Okunma ''Soy peygamber soyu ise yarattığı İslam düşmanı CHP ne?'' 17 Ocak 2022 | 1.299 Okunma Kolpaçino Ekrem'in çakma Goebbels'i Murat Ongun 14 Ocak 2022 | 424 Okunma Artık "Ülkücü değilim" diyerek "İYİ" yaptın Müsavat abi! 13 Ocak 2022 | 760 Okunma Arap Mithat bu kötü yola nasıl düştün sen? 12 Ocak 2022 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar