Kucağında terör örgütlerini besleyen ABD'ye bak!

          ABD Temsilciler Meclisi’nin, Ülkü Ocakları’nın “yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını” öngören bir maddeyi de...

          ABD Temsilciler Meclisi’nin, Ülkü Ocakları’nın “yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını” öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını kabul etmesinin tartışıldığı ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin bu alçaklığa çok sert tepki gösterdiği şu günlerde, ABD’nin terör örgütlerine nasıl sahip çıktığını da YPG/PKK terör örgütünün başındaki “Mazlum Kobani” kod adlı terörist Ferhat Abdi Şahin’in son açıklamasından bir kez daha öğrenmiş olduk. Mazlum Kobani isimli teröristbaşı, ABD’nin Afganistan’dan çekilmesiyle Suriye’de de kendilerini benzer bir senaryonun beklediğini düşünerek korkuya kapıldıklarını ama endişelerinin çok uzun sürmediğini çünkü ABD Başkanı Joe Biden’ın kendilerine “Sizi terk etmeyeceğiz, Suriye politikamız tamamen farklı” dediğini itiraf etti.

          YPG nedir? Suriye’de PKK terör örgütünün uzantısı… ABD özellikle Trump’ın ABD başkanlığında başlayan süreçle YPG’ye tonlarca silah yardımı yaptı. Joe Biden da aynı çizgiyi sürdürerek YPG’ye sahip çıkıyor.

          Dünyanın gözü önünde terör örgütü YPG/PKK’ya bu şekilde sahip çıkan ABD’nin dalga geçer gibi, Ermeni asıllı Yunan ve FETÖ’ye yakın Nevada Eyalet Temsilcisi olan Dina Titus’un ABD Dışişleri Bakanlığından “ABD, müttefikleri ve uluslararası ortaklarının çıkarlarına karşı aktivitelere dair Ülkü Ocakları olarak da bilinen Bozkurtların detaylı faaliyetleri; Yabancı terör örgütü kriterlerini karşılıyorlar mı bunu belirleyecek bir değerlendirme ve sonuç olarak yabancı terör örgütü olmadıkları kanaatine varılırsa da hangi kriterleri karşılamamış olduklarını izah eden detaylı bir açıklama” istemesi ve bunun raporlaştırılarak araştırılmasını talep etmesi klasik bir ABD ikiyüzlülüğü olarak tarihe geçmiştir.

          Terör örgütü YPG’ye tonlarca silah veren ve PKK’lı yaratıkları terör eylemleri için eğiten ABD’nin Ermeni asıllı Yunanlı bir FETÖ’cünün aklıyla Ülkü Ocakları’nı “terör örgütü” konumuna sokmaya çalışması Türkiye düşmanlığının bir yansımasıdır.

Birçok ülkeyi “özgürleştireceğim, demokrasi getireceğim” diye işgal eden, milyonlarca insanı bu gerekçeyle öldüren ABD’nin ruh hastalığının tezahürü olan bu tür ikiyüzlülükleri artık dünya milletlerini bezdirmiş durumdadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abdullah Gül yine menüye konuldu! 06 Aralık 2021 | 156 Okunma Mansur Yavaş seni ajans bile kurtaramayacak! 03 Aralık 2021 | 567 Okunma Bu kadar CHP figüranlığı yetmez mi Ahmet Kutalmış? 02 Aralık 2021 | 269 Okunma Ağlak Bülo'nun küstahlıkları... 01 Aralık 2021 | 165 Okunma Kargaların güldüğü adamsın sen! 30 Kasım 2021 | 308 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar