Kılıçdaroğlu "dostlar" derken CHP ailesi parçalanıyor!

          Beklenen son gerçekleşti ve Muharrem İnce yeni bir parti kurmak için CHP’den istifa etti. Muharrem İnce’nin istifası sonrası CHP’nin büyük bir darbe alacağını bilen CHP...

          Beklenen son gerçekleşti ve Muharrem İnce yeni bir parti kurmak için CHP’den istifa etti. Muharrem İnce’nin istifası sonrası CHP’nin büyük bir darbe alacağını bilen CHP yönetimi “Muharrem kim?”, “Yel kayadan ne koparır?” tarzı konuşmalar yapmaya başladılar. Bugün değersiz, itibarsız göstermeye çalıştıkları Muharrem İnce’yi 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren de bunlardı.

          CHP için en acı olan da sen kalk Meral Akşener’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a Cumhur ittifakından oy tırtıklamak için parti kurdur, bunları yönlendirmek ve programlandırmak için genel merkezlerinde yat-kalk, sonra bakmışsın son bir yıl içinde üç CHP’li partiden istifa edip yeni parti kursun. “Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak” atasözü herhalde Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi halini izah etmeye yetecektir.

          CHP’den istifa edip parti kuran Öztürk Yılmaz, Mustafa Sarıgül bir nebze CHP’ye zarar verecek olsa da Muharrem İnce’nin CHP’ye zararı daha çok olacaktır. Daha başlangıçta, geçtiğimiz haftalarda CHP’nin bölücülerle yaptığı işbirliğine ve CHP’nin Atatürk’ün çizgisinden ayrılmasına tepki gösterip istifa eden üç milletvekilinin Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacak olması ve CHP’den daha çok milletvekilinin istifa edeceğinin tartışılır olması, Kemal Kılıçdaroğlu için kırmızı alarm durumudur.

          Kemal Kılıçdaroğlu HD(P)KK çizgisinde buluşturduğu dostlarıyla iktidar olma peşinde koşarken kendi evindekileri tutamıyor ve istifa edenlerin tamamı da HD(P)KK’nın dost edinilmesine büyük tepki gösteriyorlar.

          Ama CHP yönetimi bu sebepten parti parçalanma noktasına gelse bile hiç oralı olmuyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Muharrem İnce istifa ettikten bir gün sonra CHP’nin dostlarını sayarken bastıra bastıra “Bizi destekleyen HDP” açıklamasını yapmakta beis görmüyordu. Geçtiğimiz hafta CHP’yi ziyaret eden, HDP heyeti adına CHP genel merkezinde basın açıklaması yapan HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar’ın “PKK ve Öcalan konusunda CHP ile aramızda bir sorun yok” demesi de CHP-HDP ilişkisine tam bir aydınlatma olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zaten MHP ile bir bağı var mıydı sol medya? 19 Ocak 2022 | 1.170 Okunma Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.198 Okunma ''Soy peygamber soyu ise yarattığı İslam düşmanı CHP ne?'' 17 Ocak 2022 | 1.301 Okunma Kolpaçino Ekrem'in çakma Goebbels'i Murat Ongun 14 Ocak 2022 | 425 Okunma Artık "Ülkücü değilim" diyerek "İYİ" yaptın Müsavat abi! 13 Ocak 2022 | 762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar