Kılıçdaroğlu "dostlar" derken CHP ailesi parçalanıyor!

          Beklenen son gerçekleşti ve Muharrem İnce yeni bir parti kurmak için CHP’den istifa etti. Muharrem İnce’nin istifası sonrası CHP’nin büyük bir darbe alacağını bilen CHP...

          Beklenen son gerçekleşti ve Muharrem İnce yeni bir parti kurmak için CHP’den istifa etti. Muharrem İnce’nin istifası sonrası CHP’nin büyük bir darbe alacağını bilen CHP yönetimi “Muharrem kim?”, “Yel kayadan ne koparır?” tarzı konuşmalar yapmaya başladılar. Bugün değersiz, itibarsız göstermeye çalıştıkları Muharrem İnce’yi 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren de bunlardı.

          CHP için en acı olan da sen kalk Meral Akşener’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a Cumhur ittifakından oy tırtıklamak için parti kurdur, bunları yönlendirmek ve programlandırmak için genel merkezlerinde yat-kalk, sonra bakmışsın son bir yıl içinde üç CHP’li partiden istifa edip yeni parti kursun. “Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak” atasözü herhalde Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi halini izah etmeye yetecektir.

          CHP’den istifa edip parti kuran Öztürk Yılmaz, Mustafa Sarıgül bir nebze CHP’ye zarar verecek olsa da Muharrem İnce’nin CHP’ye zararı daha çok olacaktır. Daha başlangıçta, geçtiğimiz haftalarda CHP’nin bölücülerle yaptığı işbirliğine ve CHP’nin Atatürk’ün çizgisinden ayrılmasına tepki gösterip istifa eden üç milletvekilinin Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacak olması ve CHP’den daha çok milletvekilinin istifa edeceğinin tartışılır olması, Kemal Kılıçdaroğlu için kırmızı alarm durumudur.

          Kemal Kılıçdaroğlu HD(P)KK çizgisinde buluşturduğu dostlarıyla iktidar olma peşinde koşarken kendi evindekileri tutamıyor ve istifa edenlerin tamamı da HD(P)KK’nın dost edinilmesine büyük tepki gösteriyorlar.

          Ama CHP yönetimi bu sebepten parti parçalanma noktasına gelse bile hiç oralı olmuyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Muharrem İnce istifa ettikten bir gün sonra CHP’nin dostlarını sayarken bastıra bastıra “Bizi destekleyen HDP” açıklamasını yapmakta beis görmüyordu. Geçtiğimiz hafta CHP’yi ziyaret eden, HDP heyeti adına CHP genel merkezinde basın açıklaması yapan HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar’ın “PKK ve Öcalan konusunda CHP ile aramızda bir sorun yok” demesi de CHP-HDP ilişkisine tam bir aydınlatma olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mücadelesiz sıfat, sadakatsiz hayat! 16 Şubat 2021 | 67 Okunma Ekonomi istismarı ile ihanet örtme kurnazlığı 15 Şubat 2021 | 219 Okunma Demirtaş ve Kavala'nın sahipleri ses veriyor! 13 Şubat 2021 | 145 Okunma Makam gitti vefası, ruhu, aşkı, kimliği de gitti! 12 Şubat 2021 | 209 Okunma Kılıçdaroğlu "dostlar" derken CHP ailesi parçalanıyor! 11 Şubat 2021 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar