İP koptu, CHP okları kırıldı

           Terör örgütü PKK’nın bombasıyla 1997 yılında henüz 17 yaşında çobanlık yaparken parçalanarak şehit olan İsa Gümren’in ağabeyi Tahir Gümren’e...

           Terör örgütü PKK’nın bombasıyla 1997 yılında henüz 17 yaşında çobanlık yaparken parçalanarak şehit olan İsa Gümren’in ağabeyi Tahir Gümren’e Meral Akşener ve partisinin HD(P)KK ve terörist Demirtaş ilişkisini eleştirdiği için çok ağır ve ahlaksız küfür eden Lütfü Türkkan hamamın namusunu kurtarmak adına sadece İP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettirildi. Partiden ihraç edilmeyerek aslında yine korunmuş oldu.

           Lütfü Türkkan’ın şehit yakınlarına karşı saygısızlığı ilk değil. Daha önce de Derik Kaymakamı şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk TBMM’ye ziyarete geldiğinde onun kılık- kıyafeti üzerinden “Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?” yorumunda bulunmuştu.

           Lütfü Türkkan geçtiğimiz aylarda da kaçak yapısının yıkılmasını haber yapmaya çalışan bir muhabiri dövdürmüş, o muhabir kan-revan içinde kalmıştı.

           Lütfü Türkkan’ın devlet bankasından çektiği 36 milyon dolar krediyi geri ödemediği ve bu konuda dolandırıcılığa başvurduğu da son aylarda konuşulan bir durumdu. Önümüzdeki günlerde bu konu daha çok tartışılacaktır.

           Böyle birinin şehit yakınına etmiş olduğu ağır hakaret inanın kimseyi şaşırtmadı. O küfür HD(P)KK ile yol yürüyen İP’in son kusmuğu olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selde, depremde karda hep rezillik... 27 Ocak 2022 | 1.141 Okunma İBB'de asıl işin nedir İP'li Ahmet Çelik? 26 Ocak 2022 | 2.570 Okunma Bize olursa suç başkasına olursa suç değil! 25 Ocak 2022 | 1.461 Okunma PKK açılımcısı sahte demokrat amca! 24 Ocak 2022 | 812 Okunma Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar