İhaneti kapatmak için yalan yarışındalar!

HD(P)KK ile Anayasa taslakları hazırlama konusunda iyice açığa düşen ve faka basan CHP-İP ikilisi yalanda ve inkârda birbiriyle yarışıyor.

Köylünün birisi, diğer bir köylüden “10 kile buğday alacağı olduğunu” iddia ediyormuş. Aslında böyle bir alacağı yokmuş ama adam bir yalancı şahit bulup, mahkemeyi aldatıp, on kile buğdayı almayı planlıyormuş.

Yalancı şahit ararken Nasreddin Hoca “ben şahitlik yaparım” deyince adam pek sevinmiş. Öyle ya Hoca şahit olunca, Kadı Efendi kolaylıkla karar verebilir.

Mahkemede Kadı Efendi Hoca’ya sormuş:

Bu adamın şu adamdan on kile buğday alacağı varmış. Ne diyorsun?

Nasreddin Hoca;

“Evet Kadı Efendi. Bu adamın bu adamdan on kile arpa alacağı vardır” deyince adam atılmış;

“On kile buğday diyecekti, dili sürçtü herhalde” demiş.

“Yalan olduktan sonra ha buğday, ha arpa. Ne fark eder?” demiş Hoca.

          CHP ve İP’in yalan yarışını görünce aklıma bu fıkra geldi… Ha CHP yalanı, ha İP inkârı. Fark etmiyor. Nasıl olsa ortak oldukları ihanet aynı…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suçun üstünlüğünü ve derecesini göremeyen ahmaklar! 30 Kasım 2020 | 1.229 Okunma Zillet ittifakının şeytanca propagandaları 28 Kasım 2020 | 1.113 Okunma HD(P)KK ile basılan heval Meral'in acınacak hâli 27 Kasım 2020 | 1.724 Okunma Hep ihanetin adamı olan Bülent Arınç 26 Kasım 2020 | 1.724 Okunma Teröriste imaj çalışmaları için düğmeye basıldı! 25 Kasım 2020 | 1.237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar