'Herşeye karşıyız' ruh hastalığı

          "Muhalefet partisi ne demek?” diye sözlüğe başvurduğunuzda karşınıza “Demokrasi ile yönetilen bir ülkede ise iktidar seçimle işbaşına gelen seçilmişlerdir ve muhalefet...

          "Muhalefet partisi ne demek?” diye sözlüğe başvurduğunuzda karşınıza “Demokrasi ile yönetilen bir ülkede ise iktidar seçimle işbaşına gelen seçilmişlerdir ve muhalefet belirli seçmen barajını aşmış ve parlamentoda halkı temsil eden ve sağlıklı siyasette iktidarın politikasını eleştiren ve farklı sunan kişilerdir.’ tanımı çıkıyor.

          Muhalefet partileri iktidarı denetleyen siyasi mekanizmadır. İktidarın yanlışına yanlış, doğrusuna doğru demek sağlıklı muhalefetin görevidir. İktidarın doğrusuna yanlış, yanlışına doğru demek ise sağlıksız muhalefetin işaretidir.

          CHP’nin en tepe yöneticilerinden Engin Altay’ın “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim.” sözleri Türkiye’deki muhalefetin sağlıksız, dengesiz, ruh hastası, çıkarcı, menfaatçi, kaoscu, krizci olduğunun en bariz delilidir.

          “Hükümet doğru bir iş yaparsa destek vermeyiz” demek inanın Türkiye’de muhalefet kurumunun iflası ve o muhalefetin karaktersizliğinin ispatıdır.

CHP muhalefetin tamamını fareli köyün kavalcısı gibi peşine bu şekilde takmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan, dolan virajını alamayan CHP'liler 28 Ocak 2022 | 124 Okunma Selde, depremde karda hep rezillik... 27 Ocak 2022 | 1.214 Okunma İBB'de asıl işin nedir İP'li Ahmet Çelik? 26 Ocak 2022 | 2.576 Okunma Bize olursa suç başkasına olursa suç değil! 25 Ocak 2022 | 1.464 Okunma PKK açılımcısı sahte demokrat amca! 24 Ocak 2022 | 815 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar