HD(P)KK küser diye Diyarbakır ana ve babalarının yüzüne bakmıyorlar!

Terörist Demirtaş’a, diğer PKK’lılara sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu Diyarbakır’daki ailelere hiç sahip çıkmamış ve görmezden gelmek için her yolu denemişlerdir.

          15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, Türk devletinin hücrelerinden hainlerin temizlenmesiyle birlikte terör örgütleriyle mücadelede büyük başarılar elde edilmiştir. Başta terör örgütü PKK olmak üzere, tüm terör örgütlerine en büyük darbeler son beş yıl içinde indirildi. Hâlen de bu mücadele sürdürülmektedir. Bu mücadele içinde Kandil kadrosunda tepe yöneticisi olan birçok kişi öldürülmüştür. Sınır içinde ve ötesinde terör örgütü PKK nefes alamaz hâle gelmiştir. PKK’da çözülmeler yaşanmaktadır. Terör kamplarından kaçan birçok teröristin emniyet güçlerine teslim olması yoğunlaşmıştır. Tüm bunlar devam ederken evlatları HD(P)KK tarafından kaçırılıp Kandil’deki terör kampına götürülmüş anaların, babaların aylardır HDP’nin Diyarbakır terör evi (Sözde İl Başkanlığı) önünde gerçekleştirdiği eylem çok ses getirmiştir. Yaklaşık 500 gündür 154 aile HDP önünde evlat nöbeti tutmaktadır. 20 ailenin evladı da bu eylemlerin gücüyle ailesine kavuşmuştur. HD(P)KK bu eylemler yüzünden bölgede büyük toplumsal ve sosyal baskı yaşamaktadır.

                   

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selde, depremde karda hep rezillik... 27 Ocak 2022 | 1.191 Okunma İBB'de asıl işin nedir İP'li Ahmet Çelik? 26 Ocak 2022 | 2.574 Okunma Bize olursa suç başkasına olursa suç değil! 25 Ocak 2022 | 1.462 Okunma PKK açılımcısı sahte demokrat amca! 24 Ocak 2022 | 815 Okunma Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 874 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar