HD(P)KK küser diye Diyarbakır ana ve babalarının yüzüne bakmıyorlar!

Terörist Demirtaş’a, diğer PKK’lılara sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu Diyarbakır’daki ailelere hiç sahip çıkmamış ve görmezden gelmek için her yolu denemişlerdir.

          15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, Türk devletinin hücrelerinden hainlerin temizlenmesiyle birlikte terör örgütleriyle mücadelede büyük başarılar elde edilmiştir. Başta terör örgütü PKK olmak üzere, tüm terör örgütlerine en büyük darbeler son beş yıl içinde indirildi. Hâlen de bu mücadele sürdürülmektedir. Bu mücadele içinde Kandil kadrosunda tepe yöneticisi olan birçok kişi öldürülmüştür. Sınır içinde ve ötesinde terör örgütü PKK nefes alamaz hâle gelmiştir. PKK’da çözülmeler yaşanmaktadır. Terör kamplarından kaçan birçok teröristin emniyet güçlerine teslim olması yoğunlaşmıştır. Tüm bunlar devam ederken evlatları HD(P)KK tarafından kaçırılıp Kandil’deki terör kampına götürülmüş anaların, babaların aylardır HDP’nin Diyarbakır terör evi (Sözde İl Başkanlığı) önünde gerçekleştirdiği eylem çok ses getirmiştir. Yaklaşık 500 gündür 154 aile HDP önünde evlat nöbeti tutmaktadır. 20 ailenin evladı da bu eylemlerin gücüyle ailesine kavuşmuştur. HD(P)KK bu eylemler yüzünden bölgede büyük toplumsal ve sosyal baskı yaşamaktadır.

                   

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şemsiyeden fitne yaratmaya kadar düştüler 16 Ocak 2021 | 4.283 Okunma Fethullah'ın kurşun askeri intikam peşinde! 15 Ocak 2021 | 1.900 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu teröristi tanıyor, Cumhurbaşkanı'nı tanımıyor! 14 Ocak 2021 | 394 Okunma HD(P)KK küser diye Diyarbakır ana ve babalarının yüzüne bakmıyorlar! 13 Ocak 2021 | 696 Okunma Canan Kaftancıoğlu'na DHKP-C'li diyerek haksızlık etmeyin! 12 Ocak 2021 | 1.296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar