Evi CHP, ev arkadaşı HDP olanlar!

İP’lilere ihanet politikaları hatırlatılınca hemen “Bahçeli eve dön dedi. Erdoğan bizi milli, yerli gördü” diye savunmaya geçiyorlar. Oysa ne Sayın Bahçeli’yi, ne de Sayın Erdoğan’ı tam anlamadıkları anlaşılıyor.

          Meral Akşener’in partisi İP’in gerçekleşen son kongresi sonrası, bünyedeki güç ve makam kavgaları ayyuka çıkmıştı. Karşılıklı yapılan “FETÖ’cü, PKK’lı, ajan, hain” suçlamalarının neticesinde Ümit Özdağ’a ihraç yolu açıldı. Ümit Özdağ ihraç edilirse yeni bir parti kuracağı konuşulmaya ve yazılmaya başlandı. Abdülkadir Selvi köşesinde “Eğer ihraç edilirse Ümit Özdağ, bu savunma ile yeni bir siyasi hareketin başlama vuruşunu yapacak. Kaynağım Ümit Özdağ değil ama eğer ihraç edilirse Özdağ’ın yeni bir parti kurmak için çalışmalara başlayacağı söyleniyor” yazısını kaleme aldı. Ümit Özdağ ile birlikte açıktan hareket eden diğer İP milletvekilleri İsmail Koncuk ve Aytun Çıray görünmektedir. Ümit Özdağ önderliğinde İP’ten yeni bir parti doğar mı, bu üç milletvekilinin yanına başkaları da eklenir mi bunu zaman gösterecektir. Ama görünen o ki, İP bölünüp parçalanacaktır. Halisane duygularla yola çıkmayan, CHP-HDP yanındaki projelere eklemlenen bu partinin hazin sonu bu olacaktır.

          Başta Meral Akşener olmak üzere MHP’de iken “muhaliflik” sıfatıyla MHP’ye zarar vermeye çalışan kim varsa, bugün aynı davranışları kendi içlerinde birbirine karşı yapmaktadır. İdealler adına hareket etmediklerini, doğrular adına davranmadıklarını CHP-HDP yancısı olarak her boyutuyla gösterdiler. Bu durumda MHP’nin haklılığı olarak tarihe geçmiştir.

          İP’liler yarım-yamalak anladıkları açıklamalarla da CHP-HDP yanındaki ihanet projelerine hizmetlerinin üzerini örtmeye çalışıyorlar. Bu açıklamalardan birisi MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’e yönelik “EVİNE DÖN” çağrısı, diğeri de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “Milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti” açıklamasıdır.

         

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dış mihrakların sesi, CHP'nin minnağı Bebecan 04 Aralık 2020 | 1.038 Okunma PKK'nın ölüsüne, dirisine sahip çıkansın! 03 Aralık 2020 | 1.449 Okunma Terör örgütlerine satılmış CHP! 02 Aralık 2020 | 1.791 Okunma Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın! 01 Aralık 2020 | 800 Okunma Suçun üstünlüğünü ve derecesini göremeyen ahmaklar! 30 Kasım 2020 | 1.345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar