CHP'nin ihanet anayasa taslakları

Tam da CHP-HDP-İP-SP arasında taslak Anayasa hazırlıklarının yapıldığı tartışılmaya başlanmışken CHP sözcüsü Faik Öztrak “Ülkemizin içine düştüğü buhrandan ancak yeni kurallarla, yeni kurumlarla ve yeni kadrolarla çıkılabileceğini düşünüyoruz...

          Tam da CHP-HDP-İP-SP arasında taslak Anayasa hazırlıklarının yapıldığı tartışılmaya başlanmışken CHP sözcüsü Faik Öztrak “Ülkemizin içine düştüğü buhrandan ancak yeni kurallarla, yeni kurumlarla ve yeni kadrolarla çıkılabileceğini düşünüyoruz. Yeni kurallar, yeni Anayasa... “ açıklamasını yaptı. HDP’ye diyet borcu olan CHP’nin hazırlayacağı her Anayasa elbette HDP’yi tatmin etmek zorundadır. Taslak Anayasa hazırlığı görevi verilen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu 2018 yılında Evrensel gazetesine verdiği bir röportajda aynen şunu demişti: Millet İttifakı ve HDP kazanırsa o zaman yeni bir anayasa umudu doğacak. Bu bakımdan gerçekten kader ve temel bir oylamadır.

          2019 yılında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu televizyon ekranlarına bağlanarak “Bu konu 2018’in ocak ve nisan ayında 4 parti arasında yapılan anayasa çalışmasına ilişkin bir bilgidir. Doğrudur. Cumhuriyet Halk Partisi, HDP, Saadet Partisi ve İYİ Parti uzmanlarıyla yetkilileriyle bir ortak faydalar oluşturan anayasa raporu hazırlandı. Ama bu 2018 yılının başlarında yapılan bir çalışmaydıaçıklamasını yaparak CHP’nin başını çektiği muhalefetin ihanetlerini “yeni Anayasa” adı altında hayata geçirmeye çalıştıklarını ortaya döktü.

          Geçmişte AKP hükümetinin yaptığı ve sonra terk ettiği ne kadar yanlış varsa, bugün o yanlışları CHP ve onun yancıları üstlenmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör örgütlerine satılmış CHP! 02 Aralık 2020 | 1.771 Okunma Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın! 01 Aralık 2020 | 795 Okunma Suçun üstünlüğünü ve derecesini göremeyen ahmaklar! 30 Kasım 2020 | 1.343 Okunma Zillet ittifakının şeytanca propagandaları 28 Kasım 2020 | 1.122 Okunma HD(P)KK ile basılan heval Meral'in acınacak hâli 27 Kasım 2020 | 1.728 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum