CHP'li Mansur Yavaş, özür mektubu ne oldu?

          2020 yılının Nisan ayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Bir CHP üyesi, CHP’li bir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olarak geçmişte tüm...

          2020 yılının Nisan ayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Bir CHP üyesi, CHP’li bir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olarak geçmişte tüm uyarı ve tespitlerinde haklı çıkan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli hakkında FETÖ gazı ve kavramlarıyla yazdığım mektup için özür diliyorum” şeklinde bir özür mektubu yayınlaması hâlinde bir daha kendisinin ismi geçen hiçbir yazı yazmayacağıma dair söz vermiştim. O mektubu hâlâ yayınlamadı. Yayınlayacak gibi de görünmüyor.

          Gerçi yerel seçimlerden önce “HDP’yi de ziyaret edecek misiniz?” sorusuna “Onu bilemiyorum, ajans karar verecek” diyen bir Mansur Yavaş’ın hür iradesinin olabilmesini düşünmek bile safdillik olur.

Özür beklediğimiz konu nedir?

          Mansur Yavaş’ın 12 Eylül 2010 referandum öncesi ve sonrası MHP ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli hakkında AKP ve FETÖ medyasında figüran olarak sürekli açıklama yapması ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye yazmış olduğu o malum mektubun içeriği hakkında özür dilemesidir.

Mansur Yavaş o mektubunda Sayın Bahçeli’ye ne diyordu:

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HD(P)KK ile ittifak yapmadın öyle mi? 22 Haziran 2021 | 3.681 Okunma HDP hem terör yuvası, hem de etnik fitne ateşidir! 21 Haziran 2021 | 2.456 Okunma HD(P)KK’ya yarayan saldırının önü-arkası aydınlatılmalıdır! 19 Haziran 2021 | 1.246 Okunma Fitneçağ'ın bit yavrusu Günboyu'nun fitneleri 18 Haziran 2021 | 121 Okunma Senden Demirtaş'a kardeş olur, ülkücülere değil! 17 Haziran 2021 | 4.593 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar