Cem Yılmaz PKK'yı kınayan bir cümle kurabilir misin?

          Türkiye’de herhangi bir ihaneti, bir hainliği “Özgürlük, demokrasi” gibi kavramlarla meşrulaştırmaya yahut örtbas etmeye çalışan bir Sol zihniyet ve bunlara ayakçılık...

          Türkiye’de herhangi bir ihaneti, bir hainliği “Özgürlük, demokrasi” gibi kavramlarla meşrulaştırmaya yahut örtbas etmeye çalışan bir Sol zihniyet ve bunlara ayakçılık yapan yancıları vardır. Onbinlerce kişiyi öldürmüş, binlerce askerimizi, polisimizi şehit etmiş, devletimizin, halkımızın malını yakmış, yıkmış, yağmalamış, binlerce kişiyi sakat bırakmış bir terör örgütünün unsurlarını bile “özgürlük, demokrasi” kavramlarıyla savunacak, koruyacak kadar her alandan alçak karakterli kişilere şahit oluyoruz. Bu tür kişilerin toplanma, yönlendirme merkezi de hep CHP ve CHP ile hareket eden diğer partiler olmaktadır.

          Bu konuda birçok örneğimiz var ama son yılların en popüler konusu terörist Demirtaş’ın ve FETÖ-PKK-YPG merkezli etki ajanı Osman Kavala’nın tutukluluğuna yönelik yapılan propagandalardır. CHP ve yancıları olarak tarif edeceğimiz birçok siyasetçi, bu kişiler tutuklandığı günden bu yana “serbest bırakılmasına yönelik” propaganda yapmaktadır. Bu propagandalarının toplumda daha etkili olması için zaman zaman çeşitli sanatçıları da kendileri gibi konuşturarak ihanete alan açmaya çalışıyorlar. Terörist Demirtaş ve Osman Kavala adına propaganda şeytanlığı için geçmişte birçok sanatçıyı kullananlar geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz’ı kullandı.

          90’larda “beyninizi tokatlayan program” söylemiyle televizyonlarda programlar yapan, şimdilerde youtube kanalında konuk ağırlayan Rüstem Batum’un “Bir vatandaş olarak, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz” cevabını vererek “evrensel standartlar” çağrısıyla tutuklu olmalarını sorgulayarak onlara destek vermişti.

          “Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen” diye tarif ettiği kişilerin ortak özelliği PKK terör örgütüne mensup olması ve bu terör örgütünü desteklemesi… Terörist Demirtaş’ın Hendek-Çukur-Kobani olaylarındaki azmettirici rolünü, terör örgütü PKK’yı en radikal bir şekilde öven açıklamalarını görerek mi söylüyor acaba bunları?

          Ya da Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’de “PKK’nın silah bırakmasına gerek yok” şeklindeki konuşmalarını dinleyerek mi yapmıştır bunları?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6+HDP üzeri bir güç: Abdullah Gül! 11 Ağustos 2022 | 345 Okunma Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor! 10 Ağustos 2022 | 180 Okunma Doğru zamanda doğru duruşa kuduranlar! 09 Ağustos 2022 | 171 Okunma Yoldaş Mansur, Ülkücü Kemal ve ideolojik palyaçoluk 08 Ağustos 2022 | 230 Okunma 6'lı masa goygoycusu Taha Akyol 05 Ağustos 2022 | 365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar