Bölücüye sustular, bir de ona "Geçmiş olsun" dediler!

          Osmanlı zamanında da, Türkiye Cumhuriyeti zamanında da emperyalizmin güç odakları Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini hiç boş bırakmamıştır. Teşvik ettikleri isyanlar ve...

          Osmanlı zamanında da, Türkiye Cumhuriyeti zamanında da emperyalizmin güç odakları Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini hiç boş bırakmamıştır. Teşvik ettikleri isyanlar ve kurdukları terör örgütleriyle sürekli bölücülüğü canlı ve diri tutmuşlardır. Yüzyıllar önce gerçekleştirmeye çalıştıkları hesaplar, planlar bugün de devam ediyor. Hem Türkiye üzerinde hem de bizi ilgilendirecek şekilde bölgemizde terör örgütleri cirit atıyor ve sürekli destekleniyor. Irak, İran, Suriye ve Türkiye’den parça alarak “4 parçalı Kürdistan” dedikleri emperyalizm laboratuvarında üretilen yaratığı oluşturmaya çalışıyorlar.

          Çok basit bir soru: Sözde Kürdistan’ı kurmak isteyen terör örgütlerine ABD niçin tonlarca silah yardımı yapar ki?

          ABD’nin silah yardımının yanı sıra Batılı diğer ülkelerin de her manada bu terör örgütlerine destek vermesi şuurları uyandırmayacaksa ne uyandıracaktır?

Osmanlı zamanında da her Kürt isyanının arkasında yine Batı yok muydu?

          Osmanlı zamanında da, Türkiye Cumhuriyeti zamanında da devlet adamlarının, ülke yöneticilerinin yanlış politikaları emperyalistlerin emellerini güçlendirecek atmosferin oluşmasına neden olmuştur. Verilen tavizler, açılan alanlar “Bölücülük” alanını hep diri tutmuş ve bu atmosferin zehirlediği insan yığınları oluşmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 866 Okunma Heval Meral istersen sen hiç konuşma! 20 Ocak 2022 | 1.327 Okunma Zaten MHP ile bir bağı var mıydı sol medya? 19 Ocak 2022 | 1.215 Okunma Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.208 Okunma ''Soy peygamber soyu ise yarattığı İslam düşmanı CHP ne?'' 17 Ocak 2022 | 1.306 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar