Barzani'den bize dost, PKK'ya düşman olmaz!

Terör örgütü PKK ve Barzani’nin partisi KDP arasında son zamanlarda ön planda bir kavga yaşanıyor. Özellikle son bir yıldır birbirlerine yönelik tehdit ve uyarı açıklamaları yapıyorlar.

Terör örgütü PKK ve Barzani’nin partisi KDP arasında son zamanlarda ön planda bir kavga yaşanıyor. Özellikle son bir yıldır birbirlerine yönelik tehdit ve uyarı açıklamaları yapıyorlar. Ama perdenin arkasında asıl ne yaşanıyor bilmiyoruz. Her iki taraf da şeref ve karakter olarak güvenilmez olduğu için elbette bu kavgaya şüpheyle bakmak gerekiyor.

KDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, “PKK, uzun yıllardır haraç alarak ve halkın mallarına el koyarak yüzlerce köyün inşasını ve sivil halkın bölgelerine dönmesini engelliyor” açıklaması yaparken, PKK elebaşı Murat Karayılan “Şimdi duyuyoruz; güçleri harekete geçmiş, kendilerini savaşa hazırlayan bir pozisyondadırlar. Yani bazı ciddi gözlemlerimiz ve bilgilerimiz olmazsa böyle demezdik. Şimdi bakıyoruz; gerçekten bir hazırlık vardır. Bu hazırlıklarla neyi amaçlıyorlar, ben bilemiyorum. Mesela nerede bir noktamız varsa hemen oraya bir güç yerleştirmek istiyorlar. İki gücümüz arasında bir yol varsa oraya karakol kurmak istiyorlar. Bundaki niyetleri nedir?” açıklaması yaparak KDP’nin duruşunu sorgulamıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör örgütlerine satılmış CHP! 02 Aralık 2020 | 1.554 Okunma Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın! 01 Aralık 2020 | 792 Okunma Suçun üstünlüğünü ve derecesini göremeyen ahmaklar! 30 Kasım 2020 | 1.343 Okunma Zillet ittifakının şeytanca propagandaları 28 Kasım 2020 | 1.121 Okunma HD(P)KK ile basılan heval Meral'in acınacak hâli 27 Kasım 2020 | 1.728 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar