Anket sahtekârlarını telaş aldı

          "Dilencinin keyfi işlek caddede gelir” misali anket şirketleri de gündem seçim olunca sürekli anket yayınlıyor. Sürekli anket yayınlayanlar da CHP ve yancı partilerinin kurdurduğu, beslediği...

          "Dilencinin keyfi işlek caddede gelir” misali anket şirketleri de gündem seçim olunca sürekli anket yayınlıyor. Sürekli anket yayınlayanlar da CHP ve yancı partilerinin kurdurduğu, beslediği, yönlendirdiği şirketlerdir. Son bir yılda o kadar anket şirketi peydah oldu ki birçoğunun ismini ilk defa duyduk. “Cumhur ittifakına şok, Erdoğan’a şok, Bahçeli’ye şok” başlıklarıyla servis edilen anketlere baktığımızda hep CHP ve yancı partilerine çalışan bir sistem kurulduğuna şahit olmaktayız.

          Bu hormonlu anketleri görünce aklıma istifa etmeden önce hem CHP’nin hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek’in “Son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir” sözleri aklıma geliyor.

          Bu sözlere cevap verebilen olmadığına göre 650 milyonun hareketlilik alanını bu anket şirketlerinde aramak en doğru adres olacaktır.

          Anket şirketleri bu işi para hesabı üzerinden yürüttüğü için parayı veren kimse onun düdüğünü çalmaktadırlar. Anket-araştırma şirketlerine 650 milyon dağıttığı iddia edilen CHP’nin bugün yaptığı işte kendi düdüğünü çaldırtmaktır.

          2023 seçimlerini son fırsatı gören CHP ve yancı ekibi Cumhur İttifakı’nı güçsüz göstermek, itibarsızlaştırmak için bu anket-araştırma şirketleri üzerinden algı yaratmaya çalışmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK açılımcısı sahte demokrat amca! 24 Ocak 2022 | 777 Okunma Öcalan-Demirtaş polemiği ve muhalefetin pay kapma uyanıklığı 21 Ocak 2022 | 867 Okunma Heval Meral istersen sen hiç konuşma! 20 Ocak 2022 | 1.330 Okunma Zaten MHP ile bir bağı var mıydı sol medya? 19 Ocak 2022 | 1.215 Okunma Yanındaki açılım saçılımcılar kim peki? 18 Ocak 2022 | 1.208 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar