Abdullah Gül'ün oyuncağı, ekmeksiz Bebecan

Anadolu'da “ekmeksiz” diye bir tabir vardır. Genelde vefasız, nankör, güvenilmez, kendisini bir yere getirenleri satanlara söylenir. Ali Babacan’ın, MHP’nin 2018 yılında başlattığı ‘Askıda Ekmek Projesi’ni “Askıda ekmek diye bir proje başlattılar...

           Anadolu'da “ekmeksiz” diye bir tabir vardır. Genelde vefasız, nankör, güvenilmez, kendisini bir yere getirenleri satanlara söylenir. Ali Babacan’ın, MHP’nin 2018 yılında başlattığı ‘Askıda Ekmek Projesi’ni “Askıda ekmek diye bir proje başlattılar. Bu yaptıklarından hiç utanmıyorlar mı? Bir ülkede adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız. Bu, iktidarın bir ortağının vatandaşının ekmek parasına muhtaç kaldığını açıkça ilan etmesi demek. Bu nasıl bir önerim anlayışıdır? Bu nasıl bir utanmazlıktır? Söze gelince “yerli” diyorlar, “milli” diyorlar. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir.” şeklinde değerlendirmesini görünce, direkt aklıma Anadolu’da kullanılan o “ekmeksiz” ifadesi geldi.

           Ali Babacan’ın, kendisini hükümette birçok göreve getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sattıktan sonra, şimdi de Türkiye’yi satma peşinde oluşu onun “ekmeksiz” oluşunun kanıtıdır.

           Ali Babacan isimli bu “ekmeksiz”, Deva isimli partiyi kurduğu günden bu yana HDP’ye, terörist Demirtaş’a, bölücülere, Kürtçülere hizmet ederek Türkiye’ye ihanet ettiğine bakmıyor da, MHP’nin sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı teşvik eden ve Osmanlı’dan bu yana gelenek olan ‘Askıda Ekmek Projesi’ni yaşatmasını eleştirmeye kalkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör örgütlerine satılmış CHP! 02 Aralık 2020 | 1.606 Okunma Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın! 01 Aralık 2020 | 793 Okunma Suçun üstünlüğünü ve derecesini göremeyen ahmaklar! 30 Kasım 2020 | 1.343 Okunma Zillet ittifakının şeytanca propagandaları 28 Kasım 2020 | 1.121 Okunma HD(P)KK ile basılan heval Meral'in acınacak hâli 27 Kasım 2020 | 1.728 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar