Abdullah Gül aşkını şapşallar görmüyor!

İP’in toplum ve birey yönlendirmeyi çok seven söylemcileri, 2018 yılında Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışılırken, aday olamamasını Meral Akşener’e...

İP’in toplum ve birey yönlendirmeyi çok seven söylemcileri, 2018 yılında Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışılırken, aday olamamasını Meral Akşener’e bağlayıp oradan kahramanlık hikâyesi üretmeye çalıştılar. Ve hatta buna da halen devam ediyorlar. Söylemlere bakınca Abdullah Gül kötü birisi ve böyle kötü birisini engelleyen Meral Akşener manzarasından akıllarınca ekmek yiyeceklerini düşünüyorlar. Ama kendi genel başkanlarını gözleri, kulakları ve beyinleriyle takip etmediklerini de her fırsatta gösteriyorlar.

Meral Akşener, Abdullah Gül kötü biri olduğu için, ülke yönetimindeki zararlı zihniyeti için karşı çıkmamıştı. Meral Akşener kendi de aday olduğu Cumhurbaşkanlığı sürecinde Abdullah Gül’e yönelik olumlu atmosferi görmediği için soğuk bakmıştı.

Kendisinin adaylık sürecinde de partisinden %2 az oy olarak boyunun ölçüsünü görmüştü.

Evet, 2018 sürecinde CHP, HDP, SP Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığına sıcak bakmıştı. Meral Akşener aslında çok büyük gaf yaparak bu birlikteliği deşifre etmişti. Neydi o gaf? Abdullah Gül’ün adaylığını dayatan bir güç olduğunu milyonların huzurunda söylemesiydi.

Neydi o itiraf? :

“Bizden CHP, İP, HDP, SP gibi partilerin yanyana gelip Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı adayı yapmamız istendi.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İtibarı çapsızlarla paspas olan Kılıçdaroğlu! 13 Aralık 2022 | 193 Okunma Dersimli Kemal'e neyin vefasıdır bu? 12 Aralık 2022 | 259 Okunma Kendi fotoğraflarınız ne olacak? 09 Aralık 2022 | 115 Okunma CHP artık CHP'lileri çıldırtıyor 08 Aralık 2022 | 260 Okunma Çırpınan Karadeniz, çırpılan muhalefet 07 Aralık 2022 | 89 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar