Ortam

İnsan yaşamının değişik evreleri, dönemleri, süreçleri doğallığıyla başlayıp bitmektedir. Bu zaman dilimi içinde karşılaşılan sorunlar, tadılan iyiliklerle güzellikler...

İnsan yaşamının değişik evreleri, dönemleri, süreçleri doğallığıyla başlayıp bitmektedir. Bu zaman dilimi içinde karşılaşılan sorunlar, tadılan iyiliklerle güzellikler, varlığın olağan durumları niteliğiyle hepimizin ömrünü dokuyan öğelerdir. Her şeyin istediğimiz gibi gerçekleşmesi olanaksızdır. Kimi zaman direnerek, kimi zaman karşı çıkarak, kimi zaman da katlanarak olumsuzlukları atlatmaya çalışacağız.

Olaylar, oluşumlar, duruşlar, dönüşümler sık sık şaşırtıcı değişikliklerle yaşam rengimizi etkiliyor. Cumhurbaşkanı’nın aynı zamanda parti genel başkanı olması, andındaki tarafsızlığı ortadan kaldırdığı gibi kendisine ve makamına olan güveni de azalttı. Partizanlık aldı yürüdü. Partisine, partililerine ve yandaşlarına yararından başka hiçbir yararı olmadı. Kültür ve hele sanat yaşamına hiçbir şey katmadı. Kanımızca, Anayasa’ya özde aykırı olan durum ve konum sürmektedir.

Bay RTE’nin “Kaymaklı” diye dokundurmaya çalıştığı kendi partisine oy vermeyenler (Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş, İzmir ve benzer oy sonuçları olan yerler), ulusu temsil eden kimsenin ayrıştırdığı yerleşim alanlarıdır. Halkımızı seçimlerdeki oyları nedeniyle eleştirmek bir yana, ayrıştırmak sakıncalı bir tutumdur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her zaman Atatürk 21 Şubat 2019 | 73 Okunma Akıntıya kürek 18 Şubat 2019 | 111 Okunma Ant 14 Şubat 2019 | 107 Okunma Uğur Mumcu için 11 Şubat 2019 | 74 Okunma Uğur Mumcu için 11 Şubat 2019 | 1 Okunma
TÜM YAZILARI