Örnek

Eğitim-öğretim yapılanmasının üst kuruluşu olan üniversitelerimiz bilim yuvaları olarak ulusa ve ülkeye hizmet eden kurumlardır.

AKP iktidarının üniversitenin katkısına, yararına bakmadan sayısını artırmakla övündüğü 15 yıllık süreçte öğretim kadrosu yetersiz, taşıma yöntemiyle ya da öğretim üyelerinin koşturmalarıyla verilen derslerin yeterli olduğunu savunmak güçtür. Kimi derslerin boş geçtiği, kimilerinde öğretim üyesi değişikliği ile karışıklık yaşandığı bir ortamda yararlı sonuçlar beklemek giderek güçleşmektedir. Nicelik, niteliğin önüne geçer, üstelik siyasal getiriler umuduyla eğitimle oynanırsa yarardan çok zarar oluşur. AKP iktidarı döneminde üniversitelerin çoğu miskinler tekkesine dönüşmüştür. Kuruluş felsefesiyle birlikte sonsuza değin bağımsız yaşatma ilkeleri gözardı edilen cumhuriyetimize bağlılık geriye atılmış, devletimizin kurucuları karalanmış, bilimsel çalışmalarla atılımların yerini iktidara yaranma ve bu yolla rektör olma çabaları almıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimi sorunlar 14 Ekim 2019 | 85 Okunma Hukuk devleti 10 Ekim 2019 | 131 Okunma Yeni kitaplar-dergi ve gazeteler 07 Ekim 2019 | 128 Okunma İnsanlık 03 Ekim 2019 | 49 Okunma Ölçü 30 Eylül 2019 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar