Neler oluyor neler...

Günlerimizi çözümlerle değil, sorunlarla karşılıyoruz. Ulusal ve uluslararası olumsuzluklar birbirine eklenerek endişeleri büyütüyor ve ağırlaştırıyor. Egemenlik ve savaş çığlıkları Amerika’dan Ortadoğu’ya büyüyerek sürüyor.

Devletlerin çıkar güdüleriyle çelişen insanlık gerekleri gözardı ediliyor. Siyasal ortamdaki karışıklık ve kargaşa, yaşamı olumsuz etkiliyor. Geçim güçlükleri, kadınlara saldırılar yanında eğitimdeki dinsel yöneliş ve ağırlık, geleceğimizin kara bulutları olarak karşılanıyor. Partizanlığın, yöneticilerin kişisel eğilim ve amaçlarını yürütme ve gerçekleştirme düzeni olarak uygulandığı günümüzde ulusal sorunların eşitlik ve yansızlıkla çözümü bir düş olarak kalmaktadır.

★★★

İbretlik olaylar yaşam kıvancımızı yaralıyor. Kırıkkale Üniversitesi’nde kutlanan “Dünya Arapça Günü”nde İstiklal Marşı’mızın Arapça okunması, Arapça dilinin övülmesi sorumluların içlerine sinmiş olacak ki hiçbir işlem görmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üzücü durumlar ve tutumlar 18 Ocak 2021 | 107 Okunma Yaşamın sonsuza akışı 14 Ocak 2021 | 69 Okunma Yeni yılı karşılarken 11 Ocak 2021 | 93 Okunma Cumhuriyetimizin adaşı 07 Ocak 2021 | 57 Okunma Bir “Seçkin’in ardından 04 Ocak 2021 | 65 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar