Neler oluyor neler...

Günlerimizi çözümlerle değil, sorunlarla karşılıyoruz. Ulusal ve uluslararası olumsuzluklar birbirine eklenerek endişeleri büyütüyor ve ağırlaştırıyor. Egemenlik ve savaş çığlıkları Amerika’dan Ortadoğu’ya büyüyerek sürüyor.

Devletlerin çıkar güdüleriyle çelişen insanlık gerekleri gözardı ediliyor. Siyasal ortamdaki karışıklık ve kargaşa, yaşamı olumsuz etkiliyor. Geçim güçlükleri, kadınlara saldırılar yanında eğitimdeki dinsel yöneliş ve ağırlık, geleceğimizin kara bulutları olarak karşılanıyor. Partizanlığın, yöneticilerin kişisel eğilim ve amaçlarını yürütme ve gerçekleştirme düzeni olarak uygulandığı günümüzde ulusal sorunların eşitlik ve yansızlıkla çözümü bir düş olarak kalmaktadır.

★★★

İbretlik olaylar yaşam kıvancımızı yaralıyor. Kırıkkale Üniversitesi’nde kutlanan “Dünya Arapça Günü”nde İstiklal Marşı’mızın Arapça okunması, Arapça dilinin övülmesi sorumluların içlerine sinmiş olacak ki hiçbir işlem görmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öncü ve örnek kadınlar 17 Şubat 2020 | 97 Okunma Adalet özlemi 13 Şubat 2020 | 135 Okunma Ötelenen Meclis örselenen demokrasi 10 Şubat 2020 | 76 Okunma Neler oluyor neler... 06 Şubat 2020 | 124 Okunma Gidiş 03 Şubat 2020 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar