Ne demeli?

Ülkemizin değişik yörelerinde üzücü olaylar yaşanmakta, birliğimizi ve toplumsal barışı ilgilendiren olumsuzluklar izlenmektedir. “Asayiş olayları” nitelemesiyle hafife almak yanılgıdır.

Özellikle siyasal alandaki durumlar hepimizi uyaracak nitelikler içermektedir. İktidarın partizanlığı ayyuka çıkmış, ayrımcılık ve ayrıcalıklar toplumun tepkisiyle karşılanmıştır. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde aldığı sonuç özellikle iktidarı uyarıcıdır. Kimi çarpıklıkların yaşandığı günümüz ortamında kimi kuruluşların, temsilci ve yöneticilerinin göstermesi gereken özenden kaçınması kötü örnekleri ortaya koymaktadır. Bir ara Atatürk’e saldıran bir inanç sömürücüsünü (Kadir Mısıroğlu) Diyanet İşleri Başkanı ziyaret ederek ona kitaplar armağan etmişti. Şimdi bu başkandan cesaret almış olacak ki Tekirdağ-Süleymanpaşa İlçesi Müftüsü A.D., suç oluşturan siyasal konuşmalarıyla CHP’ye çatmaktan çekinmedi. İçimizdeki bölücüler, yıkıcılar, teröristler azgınlıktan, utanmazlıktan, yıkıcılıktan, ayrımcılıktan, sapkınlık ve düşmanlıktan vazgeçmiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargının özgür ve gür sesi avukatlık 02 Temmuz 2020 | 61 Okunma Yaşam değeri mutluluk 29 Haziran 2020 | 88 Okunma Bir yaşam gücü: Özveri 25 Haziran 2020 | 56 Okunma Çağdaş yaşam gerekleri 22 Haziran 2020 | 89 Okunma Sağlık koşullarının önceliği 18 Haziran 2020 | 40 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar