Ders

Öğrenmenin ve eğitimin yaşı yoktur. Yaşam hem derstir, hem dersliktir (dershane). Gelişen teknoloji, bilimsel atılımlar, buluşlar, yapımlarla sürekli yenilenme ve güçlenme vardır.

İnsanlar için en etkin olanı da yaşam olaylarının her zaman karşılaşılmayan belirgin, özgün, yalnız kişilerle ilgili ve sınırlı olanı değil, toplumu kapsayan değerde olanlarıdır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi bu tür özelliği olan bir siyasal utkudur (zafer). Siyasal iktidar yetkililerinin yalnız anayasaya aykırı değil, insanlık ve yurttaşlık gereklerine de aykırı, yürürlükteki kimi hukuk kurallarını göz ardı eden tutum ve davranışlarıyla bir tür kargaşa ve kavgaya çevirdikleri seçim, yerel demokrasinin 23 Haziran açılımıyla bir dönüşüm atılımı olmuştur. Önemli yanlarının içinde önde geleni de günümüz siyasal iktidarına çok açık bir uyarı-ders olmasıdır. Ayrıcalık, ayrımcılık, aykırılık, kuralsızlık, partizanlık, çıkarcılık, kapkaççılık, çoğunluk oylarıyla kınanmış, bu tür şaklabanlıklara kapıların tümüyle kapalı olacağı vurgulanmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gidiş 22 Temmuz 2019 | 165 Okunma Anayasal konum 18 Temmuz 2019 | 73 Okunma Seçim 15 Temmuz 2019 | 44 Okunma Atatürk destanı 11 Temmuz 2019 | 80 Okunma Asla! 08 Temmuz 2019 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar