ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Toplum önderleri

Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü kazandıran, uygarlığın tüm gerekleriyle ulusumuzu donatıp ülkemizi aydınlatan unutulmaz önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, Türkiye’mizin ve Türklerin güneş değerindeki simgesidir .

Yekta Güngör Özden
Yekta Güngör Özden Sözcü Gazetesi
20 Eylül 2018 | 2.6 K

Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü kazandıran, uygarlığın tüm gerekleriyle ulusumuzu donatıp ülkemizi aydınlatan unutulmaz önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, Türkiye’mizin ve Türklerin güneş değerindeki simgesidir. Bilim, sanat, spor başta olmak üzere her alanda atılımları birbirine ekleyerek, yoktan var edercesine kurduğu cumhuriyetin olanaklarıyla yaşıyor ve yarınlara koşuyoruz. Siyasal çelmelerin, inanç bağnazlığı ve sömürüsüyle bilgisizlerle kötü niyetlilerin çıkardığı engelleri aşarak ulusal varlığımızı özenle koruyoruz. Dış koşulların olumsuzluğu bir yana, giderek bozulan ekonominin getirdiği sorunlar değişik konularda değişik yıkımlara neden olmaktadır. Eğitim düzenindeki karışıklıklarla adalet alanındaki çarpıklıklar umut ve düş kırıcı niteliğini sürdürüyorsa da iktidar çevreleri dışında genelde paylaşılan duygu ve düşünceler, toplumsal barış ve ulusal dayanışmayla güçlüklerin aşılacağıdır.

Toplumların yaşamında çoğunlukla siyaset önderleri öne çıkar. Olayların akışı onlardan sıkça söz ettirir. Ancak asıl toplum önderleri bilimde, sanatta, sporda, kültürde topluma ışık tutan, toplum direncini artıran ve güçlendiren, yaşamı her yönden esenlikle renklendiren örnek çabalarıyla övgüyü hak edenlerdir. Ülkemizde bilim, sanat, spor, kültür ve öbür yaşam değerleri yönünden alkışlanacak saygın kişiler vardır. Hiçbir karşılık beklemeden kişisel çabaları ve katkılarıyla toplumsal yaşam düzeyini yükselten kişilere yakınlık destek ve çalışmalarına ilgi onları kutlamanın ilk koşuludur.

ARAMIZDA – İÇİMİZDE

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER