Ey Türk Gençliği, birinci vazifen oyunu kullanmak!

Malum bu gün seçim yasakları var. Size seçim sonuçları ile ilgili kanaat belirtemem. Adaylardan da bahsedemem, propaganda olur. Ama aklımızda da seçimden başka bir şey yokken, çiçek böcek de yazamam değil mi! O...

Malum bu gün seçim yasakları var. Size seçim sonuçları ile ilgili kanaat belirtemem. Adaylardan da bahsedemem, propaganda olur. Ama aklımızda da seçimden başka bir şey yokken, çiçek böcek de yazamam değil mi! O zaman yasaklara girmeden yazabileceklerimi yazacağım.

Mutlaka gidip oyunuzu kullanın. Oy vermek, sadece bir görev değil, en önemli hakkınız! Atatürk ve arkadaşları, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduktan sonra, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” diyerek kendisini yönetecek vekilleri seçmek üzere halka seçme ve seçilme hakkını verdi.

Yani Osmanlı İmparatorluğu’nda olduğu gibi, bir aileden gelen şehzadelerin, birbirlerini boğdurarak, valide sultanların sayısız saray entrikaları ve yeniçeri isyanlarıyla kişiden kişiye geçen bir sultanla yönetim biçimi değil. Ki o aileden gelen, kimi çocuk, kimi hasta, kimi deli, erkeklerin tahta geçmesi sonucu koca İmparatorluk çökmüştü!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bereket kuyruğu, İstiklal Marşı ve AKP sakalı 23 Şubat 2019 | 7.485 Okunma Yerel seçim kâbusa dönüştü 21 Şubat 2019 | 3.279 Okunma Geçici iş dediğin nedir ki? 16 Şubat 2019 | 4.823 Okunma Soğan yakında karneyle 14 Şubat 2019 | 4.422 Okunma Hizmet ve başarı varsa alkışlarım 09 Şubat 2019 | 5.729 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar