Rüyadan uyanma zamanı..

İktidar olma mücadelesi, hayatın doğal parçası. Ve netice veren bir sonuç çıktı. 4 yıl bizi yönetecek parti ve kadrolar orada. Siyasi belirsizlik bitti. En azından “Ülkeyi kim yönetecek?” kısmı...

İktidar olma mücadelesi, hayatın doğal parçası. Ve netice veren bir sonuç çıktı. 4 yıl bizi yönetecek parti ve kadrolar orada. Siyasi belirsizlik bitti. En azından “Ülkeyi kim yönetecek?” kısmı bitti. Siyasi tansiyonların arttığı dönemler yaşanacaktır. Ancak yönetim boşluğu olmayacak. Kabul edelim ki siyasi belirsizliğin bitmediği hiçbir gelişmekte olan ülke, gelişmiş ülke olma yolunda sağlam adım atamaz.

Belçika’da değil 2 yıl, 10 yıl da hükümet seçilmeseydi, hayat devam edebilirdi. Oturmuş bir sisteme sahip ülkeler iddialı hedeflere koşamasa da ekonomisini rayında tutmaya başarabiliyor, ama bizim böyle bir şansımız yoktu.

Yine kabul edelim ki siyasi belirsizliğin bitmesi, size ekonomik refahı garanti etmiyor. Yani şimdi çalışma, akılcı olma, özgüvenli bir şekilde eksikliklerimizi tespit etme ve çareler üretme zamanı. Dolar bazında ekonomimiz daralıyor. Kişi başına milli gelirimiz 10 bin doların altına indi. Doğru dürüst yabancı sermaye çekemiyoruz. Yıllık 10-12 milyar dolarlık doğrudan yabancı sermayenin neredeyse yarısı konuta geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump, 23 milyon insanı kovabilir mi? 14 Aralık 2016 | 289 Okunma Adam iyiyse, katil olmasının önemi yok! 31 Ekim 2016 | 229 Okunma Ekonomi başkanlıkla zıplar mı? Kim anlatacak? 27 Ekim 2016 | 253 Okunma Yok oluş içindeyiz 25 Ekim 2016 | 338 Okunma Petrole rağmen huzur bulamayanlar 18 Ekim 2016 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar