Uzmanlara zulüm...

ABD'de Başkan yemin ediyormuş. Umurumda değil. Uzun süredir farklı sebeplerle bir arada kalmak zorunda kalan 52 eyaletin güneydeki önemli bölümü, Trump'ın ateşlemesi ile dağılma sürecine girmiştir. Öfkeliyim!....

ABD'de Başkan yemin ediyormuş. Umurumda değil. Uzun süredir farklı sebeplerle bir arada kalmak zorunda kalan 52 eyaletin güneydeki önemli bölümü, Trump'ın ateşlemesi ile dağılma sürecine girmiştir. Öfkeliyim!. Gazetemizin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Sevgili kardeşim, KRT yorumcusu Afşin Hatipoğlu'nun uğradığı mafya yöntemi saldırı, Türk basını ve düşünce hayatına yapılmıştır. "Başına gelmeyenin hoşuna gidermiş" demiş büyüklerimiz. Kuklacıları belli...

Yöntem aynı. Kalleş pusu 19 ay önce evimin önünde tıpkısına uğradığım için bunun ne anlama geldiğini bilirim. O vakit: "Failler yargılanıp, cezalandırılmaz ise yol olur. Ve şiddetin dozu artarak ilerler" demiştim. Keşke haklı çıkmasaydık. İtalya'daki Musoli'nin Kara Gömleklileri, Almanya'daki SS'ler gibi Adliyenin ön kapısından girip, arka kapısından kahraman edalarıyla salıverildiler. Bu konuyu daha sonra derinlemesine yazacağım.

Bu sütun 10 yılı geçkin sürede kumpas davalarındaki tezgahları yazarak, FETÖ'nün izini sürdü. Sürdürmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz hain kalkışmasından sonra da yaşanan hukuksuzlukları yazmaya gayret ediyorum. Salgın yüzünden duruşmaları eskisi gibi takip edemiyoruz. Cezaevlerinden gelen mektuplar, avukatlar ve ailelerin ulaştırdığı belgeler ışığında haksızlıkları dile getirmeye çalışıyorum.

Son bir ayda neredeyse her gün aranıyorum. Mesajlar yağıyor. Terörle mücadelede en önde olan gariban uzmanların ailelerinin çığlıklarına bigane kalamam. Melike Erken'in mektubunu okuyalım. inanın yoruma gerek yok. Adaletin düştüğü hale bakın:

"Size yıllardır yaşadığımız bu zamana kadar adaleti beklediğimiz, sonunda 23 Aralık 2020 tarihinde tahliyeleriyle sonuçlanan fakat bir hafta sonrasında hiçbir şeyin değişmediğini anladığımız ve bizi kahreden 21 uzman erbaş ailesi için çok önemli bir konudan bahsetmek istiyorum.

15 Temmuz hain darbe girişiminden hiçbir şekilde haberi olmayan belki binlerce kişi gibi Sabiha Gökçen darbe davasında yargılanan 21 Uzman Erbaş bu zamana kadar süren mahkemeler neticesinde bütün delillerin lehine olmasıyla birlikte bunca sene herhangi bir örgütle aidiyeti araştırılmış olsa da mahkeme kararlarıyla hiçbir şekilde bir bağlantısı olmamasına rağmen 4.5 sene sonucunda Yargıtay'ın ilk derece mahkemesinin kararını bozup, tekrar yargılanması neticesinde bu 21 Uzman Erbaş haksız yere 12.5 yıl ceza almasıyla da olsa 23 Aralık 2020 tarihinde tahliye edilmesi ile sonuçlanmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hasan Paşam ve Uğur Mumcu... 31 Ocak 2021 | 313 Okunma "Adalet yıkılırsa gökyüzü çöker!" 29 Ocak 2021 | 198 Okunma Asker Hastanesi yıkılmasın!.. 28 Ocak 2021 | 212 Okunma Kaba Milliyetçilik... 24 Ocak 2021 | 322 Okunma Uzmanlara zulüm... 21 Ocak 2021 | 278 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar