Pilotlarımıza ne oldu?

Günlük haber bültenlerinde etkili ve yetkililerin tekmili birden "FETÖ ile mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor" klişesini kullanır. FETÖ'nün TSK'da en önemli ayağı GATA ile ilgili tek yapılan "Külliyen kapatmak" oldu.

Yüzlerce pilotun uçuş ehliyetini alan, çürük raporu yazan, kelimenin tam anlamı ile "ÇETE" gibi çalışan FETÖ'nün doktorları serbestçe geziyor. GATA mezunu ve Türkiye'nin önemli psikiyatristlerinden Dr. Semih Dikkatli'nin tesbitlerini paylaşalım.

TSK neden pilotsuz kaldı?

Ben GATA mezunu ve oradan emekli olma şerefine nail olmuş bir Emekli Hava Tabip Yarbayım. Uzmanlık alanım Psikiyatri olsa da ayrıca bir de "Uçuş Doktoru" unvanına sahibim. Okuldan mezun olduğumda ilk görev yerim, Balıkesir 9'ncu Ana Jet Üs Komutanlığıydı. Ege üzerinde onlardan habersiz sinek uçamazdı. Hepsi her an harbe hazır müthiş pilotlardı. Bosna Savaşı sırasında altı ay İtalya'da NATO üssünde çeşit çeşit uçak ve helikopterlerin pilotlarının sağlıklarıyla ilgilendim. F-16 filomuzun pilotları o sırada havada 2-3 kez yakıt ikmali yapar, 8-10 saat havada kalırlardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslamcı İdeolojide Al-Sat!.. 07 Ağustos 2020 | 499 Okunma Albayların tasfiyesi… 06 Ağustos 2020 | 2.574 Okunma Tutuklu gazetecilere bayram mektubu... 31 Temmuz 2020 | 129 Okunma Erdem... 30 Temmuz 2020 | 312 Okunma CHP iktidara kilitlenmiş... 26 Temmuz 2020 | 338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar