Doğu Akdeniz ve Kıbrıs Seçimleri...

Haber bültenlerinde "Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor...", "Türkiye kararlı" gibi başlıklar ile televizyon ekranlarında her şeyi bilen yandaşların yağdanlık kokan yorumları mide bulandırıcı.

Haber bültenlerinde "Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor...", "Türkiye kararlı" gibi başlıklar ile televizyon ekranlarında her şeyi bilen yandaşların yağdanlık kokan yorumları mide bulandırıcı. Cumhuriyet tarihinin birikimlerini mirasyediler gibi harcayanlar "Monser" diye küçümsedikleri dış işleri uzmanlarını kovdukları için uluslararası diplomasi yürümüyor. AKP eşi-dostu, şaibeli isimleri büyükelçi yaptı. "Komşularla sıfır sorun" yerinin neyi aldığı ortada. Yığınla problemin bulunduğu ülkelerde büyükelçi bile yok. Lafa gelince "Mavi Vatan" Bir sürü fantezi. Ege'de Soros Körfezi'ni aşamazken, "Haklarımızı yedirmeyiz" nutukları... Burnumuzun dibindeki adalar resmen işgal edilirken yalancıktan posta koymak felan... Sıkışınca "Petrol ve doğalgaz yatakları bulduk" müjdeleri... Harita önünde hayali projeler... Medyada ve siyasette ayağı yere basan yok!.. Oysa Anadolu coğrafyasında, Akdeniz'de tutunabilmenin yegane yolu Kıbrıs'ta hakimiyettir. Kıbrıs'ı yitirirsek Türkiye'yi kaybederiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ateşkes oylaması ve gerçekler... 16 Ekim 2020 | 194 Okunma Atatürk'ün Çubuk Barajı... 11 Ekim 2020 | 453 Okunma Nahcıvan, Laçin-Gubatlı ve Karabağ haritalarına dikkat... 09 Ekim 2020 | 956 Okunma Azerbaycan'da harita okumak... 08 Ekim 2020 | 811 Okunma Elçibey de, Aliyev de tarihe geçmiştir... 07 Ekim 2020 | 632 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar