Bir alkış da Mansur Yavaş'a...

Üniversitelerde ders olarak okutulan "Kriz yönetimi"nde sınıfta kalıyoruz. Sadece bazı vatandaşlarımızın duyarsızlığı, vurdum duymazlığı değil, eğitim seviyesi yüksek bazı siyasiler, bürokratlar ve gazetecilerde "Fikri takip"ten yoksun olduğu için iyi sınav veremiyoruz.

Daha bir kaç ay önce sahibi olduğu hastahaneler ve üniversiteye devletin en kıymetli bina ve arazilerini tahsis etmekle kınanan, eleştirilen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, corona ile mücadele konusunda yere göğe sığdırılamıyor. Bazı muhalif isimler bile Koca'ya güzellemeler yağdırıyor. Oysa Bakan, TBMM'de ettiği yemini yerine getirmeye çalışıyor. Üstelik önlem almak da üçüncü dünya ülkelerinin gerisinde kaldığı için eleştirilmeli ve hatta soruşturma geçirmeli.

Siyasal İslamcıların gerçek anlamda "Devlet bilinci" olmadığı için devlet yönetimini de "Ticari ünite" olarak görmesi normal. Toplanan kurbanların sucuk yapılıp satıldığına hepimiz şahit olduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Hendeklerde Vurulduk ve Yakılacak Kitap 05 Nisan 2020 | 893 Okunma Kendine göre imam!.. 03 Nisan 2020 | 2.785 Okunma Ne mücadele!.. 02 Nisan 2020 | 2.086 Okunma Rezalet çok hangisini sayayım... 29 Mart 2020 | 6.147 Okunma Tam da "Kara Kutu" vakti... 27 Mart 2020 | 2.489 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar