Bir alkış da Mansur Yavaş'a...

Üniversitelerde ders olarak okutulan "Kriz yönetimi"nde sınıfta kalıyoruz. Sadece bazı vatandaşlarımızın duyarsızlığı, vurdum duymazlığı değil, eğitim seviyesi yüksek bazı siyasiler, bürokratlar ve gazetecilerde "Fikri takip"ten yoksun olduğu için iyi sınav veremiyoruz.

Daha bir kaç ay önce sahibi olduğu hastahaneler ve üniversiteye devletin en kıymetli bina ve arazilerini tahsis etmekle kınanan, eleştirilen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, corona ile mücadele konusunda yere göğe sığdırılamıyor. Bazı muhalif isimler bile Koca'ya güzellemeler yağdırıyor. Oysa Bakan, TBMM'de ettiği yemini yerine getirmeye çalışıyor. Üstelik önlem almak da üçüncü dünya ülkelerinin gerisinde kaldığı için eleştirilmeli ve hatta soruşturma geçirmeli.

Siyasal İslamcıların gerçek anlamda "Devlet bilinci" olmadığı için devlet yönetimini de "Ticari ünite" olarak görmesi normal. Toplanan kurbanların sucuk yapılıp satıldığına hepimiz şahit olduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu Akdeniz ve Kıbrıs Seçimleri... 18 Eylül 2020 | 200 Okunma Darısı Müyesser'e... 13 Eylül 2020 | 119 Okunma Yargılanan gazetecilik 10 Eylül 2020 | 135 Okunma Murat Ağırel'in mektubu… 09 Eylül 2020 | 2.721 Okunma Yargıtay ve Anayasa Mahkemeleri'ne... 04 Eylül 2020 | 2.252 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar