İbrahimlerimiz yanmasın!

Her çocuk İbrahim (Nemrut’un ateşinde yanmayan Peygamber) doğar…Ancak kötü örneklerle beslenir, ilgisizlikle bilgisizlik kıskacında tüketilirse, Nemrud’a dönüşür…Bunun da sorumlusu yetişkinler...

Her çocuk İbrahim (Nemrut’un ateşinde yanmayan Peygamber) doğar…

Ancak kötü örneklerle beslenir, ilgisizlikle bilgisizlik kıskacında tüketilirse, Nemrud’a dönüşür…

Bunun da sorumlusu yetişkinler olur. Çünkü her çocuk önce anne-babasına, sonra ailesine, topluma, hatta tüm insanlığa Allah emanetidir: Tüm yetişkinlerin derece derece her çocuktan sorumluluk payı vardır.

Böyledir, ama bu sorumluluğun bilincinde olduğumuzu kimse söyleyemez. Sekreterimize, çırağımıza, patronumuza, yardımcımıza, işçimize, otomobilimize, bilgisayarımıza, ev temizliğine, çamaşıra-bulaşığa, telefona ve televizyona ayırdığımız zamanın yarısı kadarını bile çocuklarımıza ayırmıyoruz.

Her gün telefona, her akşam televizyona harcadığımız saatler sanki yaşadığımız zamanın parçaları değil. “Zamansızlık” gerekçesiyle evlâtlarımıza ayırmadığımız zamanı, tanımadığımız sosyal medya insanlarına ayırmakta hiçbir beis görmüyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adâlet yoksa zulüm vardır! 11 Ağustos 2020 | 206 Okunma Padişahlar “dediği dedik” miydi? 10 Ağustos 2020 | 216 Okunma Söyleyin: Ne ile övünelim? 08 Ağustos 2020 | 282 Okunma Tadı iyice kaçtı 07 Ağustos 2020 | 301 Okunma “Eskiden”, yeniden… 05 Ağustos 2020 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar