“Atatürk’ün hata yapma hakkı!”

Zat-ı muhterem, arkasına yaslandı, koltuğunda iyice kaykıldı ve başladı ahkâm kesmeye: “Efendim, Atatürk yeni bir devlet kuruyor, birkaç hatalı icraat yapma hakkı yok mu?”Var tabii: Herkes gibi...

Zat-ı muhterem, arkasına yaslandı, koltuğunda iyice kaykıldı ve başladı ahkâm kesmeye: “Efendim, Atatürk yeni bir devlet kuruyor, birkaç hatalı icraat yapma hakkı yok mu?”

Var tabii: Herkes gibi Atatürk’ün de yanlış yapma hakkı var, ama benim de o yanlışları eleştirme hakkım olmalı! Benim böyle bir hakkım var mı? Yok!

Gerçi Kemalistler, “Atatürk’ü eleştirmek serbest, hakaret etmek yasaktır” kaçamağı yapıyorlar, ama her eleştirel yaklaşımın savcılıklarda, mahkemelerde sonuçlandığını, bu işlerle ilgilenen herkes biliyor.

Üstelik savcılar ve hâkimler bu konuda çok istekli, çünkü onlar da aynı eğitim sisteminin kurbanları!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Eskiyi unut, yeni yolu tut” dediler, yoldan çıkardılar! 16 Aralık 2019 | 93 Okunma Öldükten sonra ödüllendirilmek! 14 Aralık 2019 | 125 Okunma “Gaye-i hayal olmazsa ezhan enelere döner!” 13 Aralık 2019 | 254 Okunma Ceren’i kim öldürdü? 11 Aralık 2019 | 363 Okunma “Kadına şiddet”in tarihsel kökleri (2) 10 Aralık 2019 | 174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar