Türklerin Peygamber sevgisinin oluşturduğu fark

İnsanlar birbirinden farklı yaratılmış. Toplumlar bir fark koyuyor ortaya, toplumlar içinde aşiretler, kabileler, etnik gruplar, bunların içinde aileler, bireysel kişiliklerin hepsi kendine özgü bir fark koyuyor. Sadece toplumlar...

İnsanlar birbirinden farklı yaratılmış. Toplumlar bir fark koyuyor ortaya, toplumlar içinde aşiretler, kabileler, etnik gruplar, bunların içinde aileler, bireysel kişiliklerin hepsi kendine özgü bir fark koyuyor.

Sadece toplumlar değil, her insan diğerinden farklı. Gelmiş geçmiş milyarlarca insan arasında birinin aynısı olan kimse yok. Herkesi ayırt eden bir yüzü, bedensel özellikleri, parmak izi, retinası, DNA’sı var. Adli tıpta kimlik tespitlerini yapmak farklar üzerinden mümkün oluyor.

Bir insan cinsinin bütün bireylerini birbirinden farklı kılarak yaratan, büyük mucizelerinden birini de görene ve anlayana göstermiş ve anlatmış oluyor.

Toplumları birbirinden farklı yaratan rabbimiz bir yandan da bütün bu farklılıkları insanlar birbirlerini...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kardavi farkı 01 Ekim 2022 | 141 Okunma Din, özgür insanlara teklif edilen bir yoldur 28 Eylül 2022 | 147 Okunma Özgürlük yoksa ahlak da yoktur 26 Eylül 2022 | 382 Okunma Kraliçe II. Elizabeth ölürken dünya ahvali 24 Eylül 2022 | 102 Okunma Durum fotoğrafa yansıyandan çok daha karmaşık 21 Eylül 2022 | 444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar