Senin aklın ermez, bu başka hesap

Gazze’de Soykırımcı İsrail’in 166 gündür büyük bir hınçla, öfkeyle, kinle devam ettirdiği katliamlarda şu ana kadar hala enkaz altında bulunan veya kayıp olanlarla birlikte 50 bine yakın Filistinli...

Gazze’de Soykırımcı İsrail’in 166 gündür büyük bir hınçla, öfkeyle, kinle devam ettirdiği katliamlarda şu ana kadar hala enkaz altında bulunan veya kayıp olanlarla birlikte 50 bine yakın Filistinli hayatını kaybetmiş durumda. 80 bine yakın kişi de yaralanmış, evlerin yüzde 85’i tamamen yıkılmış veya oturulamayacak durumda.

Ramazan’ı ibadetleriyle, hikmetleriyle idrak etmeye çalıştığımız bu günlerde İsrail saldırganlığının bütün Müslümanlara yönelik bir saldırganlık olduğunda hiç kuşku yok. Bütün bu saldırganlığın karşısında kılını kıpırdatmadan rutin hayatına devam eden Müslüman ülkelerin liderlerinin bu halleriyle işgal ettikleri makamların neyin bedeli olduğunu da göstermiş oluyorlar. Bunu geçelim.

Bütün bunların karşısında daha önce de söylediğimiz bir şeyi şimdi de her zaman da sık sık tekrarlayalım biz. Bütün bu olup bitenleri, İsrail saldırılarını, emsalsiz katliamlarını Aksa Tufanı operasyonuna bağlayarak Hamas’ı basiretsizlikle suçlayanlar, yetmiyormuş gibi olup bitenlerin sorumluluğunu ona yükleyenlerin akıllarının ermediği bir hesap var.

Hamas’ın baktığı yerden, çıktığı yolda, çile de...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sudan’da olanlar da Sudan’la sınırlı değil 24 Nisan 2024 | 192 Okunma Musallada bir sosyolog daha… Vehbi Başer’in ardından 20 Nisan 2024 | 267 Okunma CHP’nin üniversite ufku Tanju Özcan’ınki kadar mıdır? 17 Nisan 2024 | 357 Okunma İslâmcılara azıcık hikmet penceresinden baksak? 15 Nisan 2024 | 402 Okunma Bayramınız cennette olsun! 13 Nisan 2024 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar