NATO içi Türkiye muhalefetinin anlamı

Türkiye’nin Madrid Zirvesi’nin öncesinde ve esnasında ortaya koyduğu itirazlar, muhalefet, eleştiriler, NATO içindeki muhalif olarak görülmesini sağlayacak cinsten.Gerçekten Türkiye mensubu olduğu bir ittifakın...

Türkiye’nin Madrid Zirvesi’nin öncesinde ve esnasında ortaya koyduğu itirazlar, muhalefet, eleştiriler, NATO içindeki muhalif olarak görülmesini sağlayacak cinsten.

Gerçekten Türkiye mensubu olduğu bir ittifakın sürekli kendi aleyhine işleyen yanlarını veya diğer üye ülkelerin yararına bir çözüm üretmeyen aksamalarını en yüksek sesle gündeme getiren üye konumunda.

Aslında NATO’nun tarihi kendi içinde bu tür muhalefet söylemlerine çok da yabancı değil. Zaman zaman bazı üye ülkelerin birliğin kendisine yüklediği sorumlulukları diğer ülkelerden daha fazla üstlenmek dolayısıyla büyük serzenişleri oluyordu.

NATO İÇİ MUHALEFETİN TARİHİ

Önceki ABD başkanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veli ve dost 17 Ağustos 2022 | 108 Okunma Kölelerin dostluğu 15 Ağustos 2022 | 140 Okunma Diz Çökmeyen Adam, Ramazan Keskin Hoca’ya saygıyla 13 Ağustos 2022 | 397 Okunma İsrail nereye? Dünya nereye? 10 Ağustos 2022 | 130 Okunma Dostluk, düşmanlık ve kardeşlik 08 Ağustos 2022 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar