İdlib’den kaçan Araplar neden Suudi Arabistan’a değil de Türkiye’ye sığınıyor?

Türkiye’nin Libya’daki varlığı hiçbir yanıyla Libya halkına karşı bir savaş maksadı taşımıyor. Bilakis Libya halkına karşı yürütülen sistematik saldırıları ve işgal girişimini durdurmak üzere bizzat Libya halkını temsil eden meşru hükümetin talebi üzerine, Libya’ya gidiyor.

Şu anda Libya’da bulunan ve hepsi de Libya meşru hükümetini yıkmak üzere faaliyette bulunan yabancı güçler var. Bunların hepsi kendini savunma gücünden yoksun bırakılmış Libya meşru hükümetinin üzerinde akbabalar gibi dolaşıyor. Hafter’in Libya nezdinde hiçbir toplumsal desteği ve meşruiyeti yok. Bilakis işlemiş olduğu savaş ve insanlık suçları dolayısıyla uluslararası toplum nezdinde suçlu durumunda ve eninde sonunda yargılanacak olan biri.

Onun bu suçlarını destekleyerek el koyacağı kaynaklardan payını alan yabancı güçler aşikar. Bunların başında Birleşik Arap Toplulukları geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAE’nin Mehmet Ali Öztürk’e karşı işlediği suç için hesap zamanı 16 Ocak 2021 | 877 Okunma BAE Türkiye’ye şart ileri süreceğine hesap vermeli 13 Ocak 2021 | 627 Okunma Boğaziçi Üniversitesi adına fark ve imtiyaz talebi 11 Ocak 2021 | 330 Okunma ABD’de darbe ihtimali kimi ağlatır, kimi güldürür? 09 Ocak 2021 | 269 Okunma Muhalefet sahte ilaç pazarlamacısı gibi 06 Ocak 2021 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar