Bu ‘Ateşin Çocukları’nda inisiyatif mi olur?

Tam da altı sene önce HDP’nin başta kendi halkına, Kürt halkına ve tabii ki bütün Türkiye’ye yaşattığı en büyük ihanetlerden biri olarak 6-8 Ekim olaylarını konuşuyorduk. 6 yıl sonra ihanet, vahşet ve ahlaksızlıkta çıtayı aşan başka bir saldırıya maruz kaldık.

Tam da altı sene önce HDP’nin başta kendi halkına, Kürt halkına ve tabii ki bütün Türkiye’ye yaşattığı en büyük ihanetlerden biri olarak 6-8 Ekim olaylarını konuşuyorduk. 6 yıl sonra ihanet, vahşet ve ahlaksızlıkta çıtayı aşan başka bir saldırıya maruz kaldık. Hatay’da meydana gelen ve bir çok noktada devam eden, ormanları, içindeki canlılarla birlikte yakıp kül eden, üç ilçeye yayılarak evleri, evcil hayvanları ve canlıları yakan yangınların PKK’lı teröristlerin sabotajlarıyla çıktığı anlaşıldı.

Bir süre önce örgütçe yeni bir yapılanmanın kurulduğundan söz ediliyordu. Yapılanmanın ismi başlı başına örgütün bütün mücadelesinin ufkunu, niyetini ve insanlıkla olan ilgisizliğini ortaya koyacak nitelikte: Ateşin Çocukları.

Kürt çocuklarını kendi cehennemlerine yakıt taşıyacak hamallara dönüştüren bir kurtuluş ufku.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yemen’de savaşı bitirmek çok mu zor? 18 Ocak 2021 | 204 Okunma BAE’nin Mehmet Ali Öztürk’e karşı işlediği suç için hesap zamanı 16 Ocak 2021 | 951 Okunma BAE Türkiye’ye şart ileri süreceğine hesap vermeli 13 Ocak 2021 | 628 Okunma Boğaziçi Üniversitesi adına fark ve imtiyaz talebi 11 Ocak 2021 | 331 Okunma ABD’de darbe ihtimali kimi ağlatır, kimi güldürür? 09 Ocak 2021 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar