Bilinmeyeni taşlamanın ötesi için

Cemal Kaşıkçı’nın S. Arabistan Konsolosluğu sınırları içinde kayboluşunun sekizinci gününe ulaştık. Bu süre içinde Kaşıkçı’nın başına neler gelmiş...

Cemal Kaşıkçı’nın S. Arabistan Konsolosluğu sınırları içinde kayboluşunun sekizinci gününe ulaştık. Bu süre içinde Kaşıkçı’nın başına neler gelmiş olabileceği ile ilgili farklı senaryolar ortaya konuldu. Bunların bir kısmı teyit edildi, bir kısmı teyit edilemedi. Bir kısmı da tamamen hayal gücünün erişebildiği sınırları zorladı.

Basına yansıyan ve emniyet mensuplarına dayandırılan bazı haberlerde Kaşıkçı’nın feci şekilde öldürülmüş olduğu da yazıldı, ancak bunlar resmi kanallardan hala doğrulanmış veya yalanlanmış değil.

Bir yandan da soruşturmayı büyük bir gizlilik ve titizlikle yürüten MİT, emniyet ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının çalışmaları devam ediyor. Onların ulaştığı bulgular resmi bir ciddiyet ve kesinlikte “bilgi” olarak sunulmuş olacaktır.

O zamana kadar elimizde şu anda var olan tek kesin bilgi Kaşıkçı’nın konsolosluğa girmiş, ama normal yollarla hala çıkmamış olduğudur.

Yine eş zamanlı olarak konsoloslukta bulunup Kaşıkçı’nın konsolosluğa girişinden iki saat sonra içi gözükmeyen araçlarla çıkarak konsolosluk residansına gitmiş, oradan da 4 günlüğüne ayrılmış odalarında kalmayıp apar topar geldikleri özel uçaklarla ayrılan bir grubun varlığı var.

Resmi bir açıklama yapılıncaya kadar çok bilinmeyenli olayla ilgili hayal gücünün üretemeyeceği bir senaryo yok. Teorik olarak o alanda herşeyi söylemek mümkün ama söylenen şeyler bir noktadan sonra gaybı (bilinmeyeni) taşlamak mesabesindedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mısır’dan referandum manzaraları ve Ermeni soykırımını anan darbeci General Hafter 24 Nisan 2019 | 743 Okunma Devrim hırsızları Sudan ve Libya’da 22 Nisan 2019 | 170 Okunma Fitneyi uyandıranlar… 20 Nisan 2019 | 759 Okunma İslamofobinin mazereti olamaz 17 Nisan 2019 | 33 Okunma Küresel İslamofobi ve faşizm-uyumlu demokrasiler 15 Nisan 2019 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar