ABD’de darbe ihtimali kimi ağlatır, kimi güldürür?

Covid19 salgını esnasında ABD yanında bütün Avrupa’da yaşanan kaosa karşılık Türkiye’nin sorunla baş etme tarzı manzarayı tamamen tersyüz etmiş durumdaydı.

Hiç bitmeyen savaşlar, kargaşalar, iç savaşlar, işgal ve darbeler, sistematik insan hakkı ihlalleri, hapis ve işkenceler… Ortadoğu coğrafyasında sıkça görmeye alıştığımız manzaralar bunlar.

Suriye, Irak, Filistin, Yemen, Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Türkiye, her birinin son 10 yıl içinde yaşadıklarından televizyon ekranlarına yansıyan görüntüleri göz önüne getirin bir. Tam da bunu yapıyordu bir süre önce ironisi güçlü bir dostum. “Şuradan televizyon ekranlarına yansıyan bir görüntüye bak!” demişti. “Bir de ABD ve Avrupa’daki gündelik siyasi veya toplumsal hayatı yansıtan ekranlara bir bak. Gösterecek bir aksiyonları yok, kan, kavga, şiddet yok. Haber değeri oluşturacak olaylar golf oynayan insanlar, yüksek sosyetenin magazin olayları vs.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAE Türkiye’ye şart ileri süreceğine hesap vermeli 13 Ocak 2021 | 623 Okunma Boğaziçi Üniversitesi adına fark ve imtiyaz talebi 11 Ocak 2021 | 329 Okunma ABD’de darbe ihtimali kimi ağlatır, kimi güldürür? 09 Ocak 2021 | 269 Okunma Muhalefet sahte ilaç pazarlamacısı gibi 06 Ocak 2021 | 181 Okunma Faşizme dönüş yolu kapalı değil miydi? 04 Ocak 2021 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar